Squatgirl Yöntemi Nedir ve Nasıl Ücretsiz Üye Olabilirim?

Squatgirl Yöntemini, temelde benim kişisel yaşam tarzımı başkaları ile paylaşmam şeklinde açıklayabilirim. Bunun içinde hem küçük bir kızken annemden öğrendiğim şeyler hem de kendi kendime geliştirdiğim sonrasında da bir gazeteci ve kişisel antrenör olarak doğruluğunu teyid ettiğim şeyler var.

Squatgirl Yöntemi Nedir ve Nasıl Ücretsiz Üye Olabilirim?

Ortada çok fazla kafa karışıklığı yaratacak bilgi dolaşıyor; herkesin ya bir fikri var ya da kuaförde, doktorda vs.  beklerken açıp okuduğu bir dergiden öğrendiği derme çatma bilgiler var. Tüm bunlarla ilgili bilmenizi istediğim temel noktalar şunlar:

1) Gazeteciler dikkatimizi çekmek için çığlık atan çarpıcı manşetler kullanmak zorunda.

2) Instagram postlarını veya makalelerini paylaşan herkes aslında bilgili değil.

3) Hepimiz sonuna kadar gitmek yerine kısa yolları sevme eğilimindeyiz, bu da zaten temel psikoloji.

4) Anında sonuç alma arzumuzdan faydalanarak bize pahalı bir çok ürün ve hizmet satmak için uğraşan bir sürü sektör ve insan var.

Peki Squatgirl Yöntemi Nasıl Farklı?

Her şeyden önce konu hakkında eğitim almış sertifikalı bir profesyonelim. Beş yıl İsviçre'nin en ünlü gazetelerinde gazeteci olarak çalışmış biri olarak, bir konuyu nasıl araştıracağımı, güvenilir kaynakları nasıl doğrulayacağımı ve tarafsız bir makale nasıl yazacağımı çok iyi bilen bir insanım. Amerikan Egzersiz Konseyi'nden almış olduğum kişisel eğitmen ve davranış değişikliği uzmanlığı diplomam beni egzersiz programları tasarlama, vücudu ve işlevlerini anlama ve dengeli beslenmeyle ilgili tüm temel konularda bilgi sahibi olan bir uzman haline getiriyor.

İkincisi, deneyimliyim ve sizi anlıyorum. Squatgirl'e 2013 yılında başladım ve o zamandan beri tüm sosyal medya kanallarımdan binlerce takipçiyle temas halindeyim. İster inanın ister inanmayın ama çoğu insan sizin gibi benzer sorunlarla mücadele ediyor. Eğer siz hazırsanız, ben sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeniz için ihtiyacınız olan her türlü bilgiye ve deneyime sahibim ve bunları sizinle paylaşmaya hazırım.

Üçüncüsü, size hiçbir şey satmaya çalışmıyorum, Squatgirl'ü kurmamın nedeni hayat amacım yani insanların sağlıklı bir yaşam tarzı sürmelerine yardımcı olmak istemem. Nedeni ise çok basit çünkü, sağlıklı yaşam tarzının yaşam kalitesini önemli ölçüde artırdığına ve çok fazla mutluluk getirdiğine inanıyorum. Üstelik bunların hepsini sizlere ücretsiz olarak sunuyorum.

Squatgirl Metodu Nelerden Oluşur?

Egzersiz yapmanın eğlenceli olması gerektiğine ve bunun sadece eğitmen eğlenceliyse ve kendisi de egzersiz yaparken eğleniyorsa gerçekleşebileceğine inanıyorum. Benimle antrenman yaptığınızda ne demek istediğimi anladığınızı ve farkı fark ettiğinizi biliyorum: Bu neşedir, kolaylıktır ve yüksek enerjidir. Yani Squatgirl Metodunu takip ettiğinizde, hafta sonları dışında her gün benimle neşe, kolaylık ve yüksek enerji ile antrenman yapıyorsunuz demektir. Her hafta yeni YouTube videoları çekiyorum. Squatgirl Youtube kanalımda kendi eğitim programınızı kendinizin oluşturmasını kolaylaştıran oynatma listelerine göre düzenlenmiş yüzlerce hepsi benim tarafımdan hazırlanmış antrenman videosu var.

Beslenme, sağlıklı bir yaşam tarzına giden yolculuğunuzda çok önemli  bir faktör olduğu için, dengeli beslenme hakkında da bilgiler paylaşıyorum. Diyetlere tamamen karşıyım ve her gün bir tatlı hakkımız var derim! Squatgirl Metodu'nda zamanın yüzde 80'inde sağlıklı seçimler yapıyoruz ve kalan yüzde 20'sinde ne istersek onu yiyoruz.  Bu bize suçluluk duygusu hissetmeden en sevdiğimiz (tamamen sağlıksız da olabilir) dondurmanın tadını çıkarma ve dışarıda arkadaşlarınızla birlikte sosyalleşme özgürlüğü veriyor. Her zaman bol sebze, bakliyat ve tam buğday/kepekli ürünleri yemenizi ve günde 2-3 litre su içmenizi öneriyorum. Kendim için hazırladığım günlük menülerimi Instagram hikayelerimden kontrol edebilirsiniz, bazen unutsam da yemeden önce tabaklarımı muhakkak paylaşmaya çalışıyorum.

Nasıl Başlarım?

YouTube kanalımda çok fazla video olduğu için bunun hangisini yapacağınız konusunda kafanızın karıştırabileceğini ve bunaltıcı olabileceğini biliyorum. Ayrıca ne yemeniz gerektiği hakkında da bilgi almak istiyorsunuz, ancak belki de bir diyetisyene ayıracak paranız yok. İşte size başlamanız için ideal plan:

1) Sağlıklı alışkanlıklar için 20 adımlık rehber niteliğindeki ilk kitabım "Hayalindeki Sen" i alın. Yaşam tarzımla ilgili temel bilgileri oradan öğrenecek, ayrıca en sevdiğim tarifleri ve size rehberlik edecek videolar içeren haftalık bir egzersiz planını da bulacaksınız.

2) Bir sorunuz olduğunda, cevabınızı blogumda bulacaksınız. İnanın bana, ister protein tozu, ister antrenmandan önce ve sonra ne yemeli, ister selülitten ve çatlaklardan kurtulmak, ister sağlıklı bir tatlı tarifine ihtiyacınız olsun, hepsi ve fazlası blogumda.

3) Hayalindeki Sen'den 1 aylık programı uyguladıktan sonra (çoğu insan tam bir beden zayıflar!), ilerlemeye ve özel hedeflerinize göre kendi egzersiz planınızı tasarlamaya hazır olacaksınız. İşte o zaman YouTube kanalıma gidin ve videoları seçmeye başlayın.

4) Her zamankinden daha fazla ama daha sağlıklı yerseniz ve haftada 3-5 kez egzersiz yaparsanız inanın bana resmen Squatgirl oldunuz. O durumda , 'İçindeki Sen' adlı ikinci kitabımı almak isteyebilirsiniz. Bu kitabım,  enerjinizi sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda beslenme ve zihinsel anlamda da  artırmakla ilgili. Çok eğlenceli bir kitap çünkü sadece kendi hayatım hakkında çok şey yazmakla kalmadım, takipçilerimin de pek çok etkileyici başarı hikayesini paylaştım. Bu kitaptaki sayısız tarifin hepsi vejeteryan tarifler  çünkü yediğimiz yemeğin enerji seviyemizi doğrudan etkilediğine inanıyorum.

5) Motivasyon, çoğu insanın ihtiyaç duyduğu bir şey. Bu yüzden her gün Instagram hesabıma yeni içerik yüklüyorum: mini antrenmanlar, bilgi paylaşımları, yeni tarifler, öncesi/sonrası dönüşümler gibi. Bunların hepsi sizi motive eden ve yalnız olmadığınızı hatırlatan  eğlenceli içerikler.

Squatgirl Ailesinin Bir Üyesi Nasıl Olurum?

Squatgirl bloğuma gidin. "Squatgirl" başlığına tıkladığınızda  açılan pencerenin en altında "Ücretsiz Üye Ol" yazan bir seçenek bulacaksınız. Üzerine tıklayıp, formu doldurun. E-postanızı onayladıktan sonra, üye olmayanlara kapalı olan bütün içeriklere ve bilgilere otomatik olarak erişim hakkına sahip olacaksınız. Ayrıca tüm üyelerimizi Squatgirl ile ilgili gelişmelerden haberdar etmek için yolladığımız haberler ve duyurular içeren aylık bültenimizi alacaksınız.

Gerçekten Ücretsiz Mi, Neden Tüm Bu Hizmetler İçin Ödeme Yapmıyorum?

Tüm bu videoları hazırlamak ve haber bültenleri göndermek bana ve ekibime çok fazla zaman, enerji ve paraya mal olduğu için bu yerinde  bir soru. Biz ekipçe fit olmanın sadece parası olan ayrıcalıklı insanlar için değil, herkes için bir hak olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle sizlere bu hizmetleri ücretsiz sunmak için sevdiğimiz ve inandığımız, misyonumuzu paylaşan ve yaptığımız işte bize destek olan markalarla işbirliği yapıyoruz. Squatgirl ile bir marka arasında bir işbirliği gördüğünüzde, bilin ki o ürün veya hizmet ya benim çok beğenerek kullandığım ya da bilmeniz gerektiğine inandığım bir üründür.