Sağlıklı Fıstık Ezmesi Tarifi

Kendi fıstık ezmenizi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey sadece 3 malzeme. Sağlıklı Fıstık Ezmesi Tarifi ile yapması çok kolay ve kesinlikle buna değer. Çünkü satın aldığınızdan 10 kat daha lezzetli ve üstelik tamamen doğal – içinde tatlandırıcı, koruyucu ve de kıvam artırıcı gibi yapay malzemeler yok.

Sağlıklı Fıstık Ezmesi Tarifi

Ailemde ben dahil hiçbirimiz büyük bir fıstık ezmesi hayranı olmadık. Sanırım bu daha çok Amerikan tarzı bir alışkanlık. Hatta Amerikalılar fıstık ezmesini tost ekmeği ve marmelat  ile yiyorlar. Bugüne kadar birkaç fıstık ezmesi denemesi yaptım ama en başarılısı en son yaptığım oldu! Oğlum Noah benden kaşık istedi ki  doğrudan kaşıklayarak daha fazla yiyebilsin ve Kerem yukarıdaki resimde elimde tuttuğum bütün ekmeği yedi. Siz de denemelisiniz, sadece lezzetli bir kahvaltı değil, aynı zamanda egzersiz öncesi için de mükemmel bir atıştırmalık seçeneği.

Mükemmel derecede pürüzsüz bir fıstık ezmesinin sırrı, güçlü bir blender ve biraz sabırda yatıyor. Bu kremsi kıvamı sadece 3-4 dakika sonra elde edebiliyorsunuz,  bu yüzden fıstıkları karıştırmaya devam edin ve küçük parçalardan kalın bir macun kıvamına  gelmelerini  izleyin. İşte ölçümlerim:

2 su bardağı fıstık

1-2 yemek kaşığı bal

1 tutam tuz

Şahsen benim için bir kaşık bal fazlasıyla yeterli. Denemek istiyorsanız bal yerine hurma, pekmez veya agave şurubu kullanabilirsiniz. Ben fıstık ezmesini bir dilim ev yapımı kepekli ekmek üzerine sürmeyi ve ardından muz dilimleri veya chialı frambuaz marmelatı gibi soslar eklemeyi süsleyip yemeyi seviyorum. Ama aynı zamanda smoothie veya yulaf ezmesi kaselerinize eklemek de harika bir şey. Nasıl beğendiğiniz mi? Beğendiysenz bana da bildirmeyi unutmayın!

sağlıklı fıstık ezmesi tarifi  fıstık ezmesi tarifi  Squatgirl fıstık ezmesi tarifi  kolay fıstık ezmesi tarifi  en güzel fıstık ezmesi tarifi  en lezzetli fıstık ezmesi tarifi  fıstık ezmesi  şekersiz fıstık ezmesi  fit fıstık ezmesi  yer fıstığı ezmesi  en iyi fıstık ezmesi  saf fıstık ezmesi  sağlıklı fıstık ezmesi