Yatan karpuzlar için Karın kası yapma rehberi

Yatan karpuzlar için Karın kası yapma rehberi Koltukta çok mu rahatsın? O zaman antrenmanını orada yapalım! Bu egzersizleri ofiste veya okuldayken de yapabilirsin.

Yatan karpuzlar için Karın kası yapma rehberi
Yatan karpuzlar için Karın kası yapma rehberi

Tembel olmanıza rağmen baklava şeklinde karın kasınız mı olsun istiyorsunuz? Öyle ise size bir önerim var: Televizyon izlerken antrenman yapmaya ne dersiniz? Haydi iki işi bir arada yapalım!
Bu 4 hareketi 3 set halinde yapmanızı tavsiye ediyorum. Bir set fazladan yapabilirseniz elbette harika olur. Karın kaslarınızı günaşırı çalıştırabilirsiniz. Elbette en iyi sonuçları almak için bu egzersizleri kardiyo antrenmanı ve sağlıklı beslenme ile desteklemelisiniz.

1. TOE TAPS (AYAK VURUŞ)

Kanepenin ucuna ayaklarınızı yere koymadan oturun. Omurganız dik olsun ve geriye doğru 30 derecelik bir açıyla yaslanın. Şimdi ellerinizi kulaklarınızın arkasında birleştirin ve sol ayağınızı yere indirip parmak ucunuzla yere dokunun. Ayak parmağınızı hafifçe yere değdirdikten sonra bacağınızı tekrar başlangıç pozisyonuna getirin. Aynı hareketi sağ bacağınızla da tekrarlayın.

Her bir taraf için 3 set 12 Tekrar

2. SITTING SIDE CRUNCHES (OTURARAK YANA MEKİK)

Kanepenize doğru bir postür ile oturun. Sanki omurganızın altından kafanıza doğru esnemekte olan bir bant olduğunu hayal edin. Ayaklarınızı hemen önünüzdeki yere kalça genişliğinde olacak şekilde yerleştirin. Şimdi sol dizinizi sağ dirseğinize değdirecekmiş gibi yukarı çekin. Daha sonra sağ tarafınız ile hareketi tekrarlayın.

Her bir taraf için 3 set 12 Tekrar

3. DOUBLE CROSS

Plank pozisyonu alın. Kanepenin üzerinde kendi kollarınızı omuzlarınızın altına alın. Vücudunuz düz bir çizgi gibi olmalı ve bakışlarınız omurganızı takip edecek şekilde vücudunuzun altına bakmalı. Şimdi sağ kolunuzu kaldırın ve sağ ayağınız ile ileri doğru bir adım atın. Daha sonra başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi diğer tarafınız için tekrarlayın.

Her bir taraf için 3 set 12 Tekrar

4. YANA PLANK

Sol dirseğinizi kanepeye koyun ve omuzunuz düz olsun. Sağ elinizi kalçanızın üzerine alın ve bu şekilde vücudunuzu 5-10 saniye arasında düz tutmaya çalışın. Eğer hareketi daha da zorlaştırmak isterseniz kalçalarınızı havaya kaldırıp başlangıç pozisyonuna getirebilirsiniz ve bu hareketi 6-12 kere tekrarlayabilirsiniz.

Hareketi 5-10 saniye arasında tutun ve her iki tarafınız için 3 kere tekrarlayın.