Sağlıklı Tatlı: Limon Dilimleri

Zaman zaman şöyle öğleden sonra 4 civarlarında canınız tatlı bir şeyler yemek istiyor mu? Ama öyle kremalı ya da çikolatalı ağır bir şeyler değil. Daha çok bir granola bar gibi bir şey ama onu da çok kahvaltımsı buluyorsunuz. Bırakın böyle durumlarda sizin için neyin en mükemmel seçim olduğunu söyleyeyim: Tatlı ekşi limon dilimleri!

Sağlıklı Tatlı: Limon Dilimleri

Sağlıklı Tatlı, Limon Dilimleri

Bu limonlu barşar şu anda ailemizin en favori tatlısı. Lezzeti harika daha ne diyebilirim! Üstelik 5 yumurta kullandığım için içlerinde bir miktar da protein var. Ayrıca içindeki yulaf sadece uzun süre tok kalmanızı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda bunu da egzersiz öncesi mükemmel bir atıştırmalık yapıyor. Eğer işten sonra spor salonuna gitmeyi planlıyorsanız, bir dilimi yanınızda işe götürmenizi tavsiye ediyorum.

İşte baz için ihtiyacınız olan malzemeler:

1 su bardağı yulaf ezmesi unu

1/4 su bardağı hindistancevizi yağı

1/4 su bardağı bal

Tüm malzemeleri karıştırın ve hamuru bir kalıbın içine iyice yayarak bastırın. Bir fırın tepsisi kullanmanızı öneririm, böylece sonradan kolayca çıkarabilirsiniz. Önceden ısıtılmış fırında 180 ° C'de 10 dakika pişirin.

Limon Kreması malzemeleri:

3 limon suyu (1/2 su bardağı)

1 yemek kaşığı limon kabuğu

5 yumurta

1/3 su bardağı yulaf ezmesi

1/2 su bardağı bal

Tüm malzemeleri iyice karıştırın, tabanın üzerine dökün ve 25-30 dakika daha pişirin. Sonra soğumaya bırakın ve çubuklar halinde kesin. Afiyet olsun!