İncirli smoothie mi dediniz?

İncirli smoothie mi dediniz? İncirler tatlı ve bağırsak sistemimiz için çok faydılı. Bu smoothie'yi canım tatlı istediğinde yapabilirsin.

İncirli smoothie mi dediniz?
İncirli smoothie mi dediniz?

Erken kalkmayı çok sevmeme rağmen, uyanır uyanmaz büyük öğünler yiyemiyorum. Sanırım ayılmak için biraz zamana ihtiyacı olan bir bünyeye sahibim. Ancak bir kişisel antrenör olarak kahvaltıyı atlamamanın çok önemli olduğunun bilincindeyim. Bu yüzden güne başlamak için bir smoothie benim için harika bir seçim. Ayrıca bu tarifi en yakın arkadaşınız, eşiniz ya da okuldan dönen çocuklarınız için de hazırlayabilirsiniz. Burada sizinle kendi mutfağımda denediğim bütün tariflerimi paylaşacağım. Sizin de elinizde benimle paylaşmak istediğiniz tarifleriniz olursa lütfen bana gönderin!

İhtiyacınız olan malzemeler:

100ml su
1 küçük ve organik muz
6 adet mürdüm eriği
2 taze incir
1/2 çay kaşığı maca
1 tutam tarçın
Çok az kenevir tohumu

Kenevir tohumu hariç bütün malzemeleri miksere koyun ve 1-2 dakika boyunca karıştırın. Taze incirin içinde bütün meyvelerde olduğu gibi karbonhidrat bulunur ama incirin en önemli besleyici özelliği sahip olduğu lif miktarıdır. Lifler sindirim sisteminizin etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olduğu gibi kolesterol seviyenizi de düşürür. Keten tohumlarımı İsviçre’ye gittiğimz aman oradaki bir organik ürünler mağazasından almıştım. Araştırmalarıma göre bu ürünü Türkiye’de henüz bulamadım. Bu yüzden Avrupa’ya ya da yurt dışına giden bir arkadaşınızdan bu ürünü sizin için almasını isteyebilirsiniz. Kenevir tohumu çok sağlıklıdır ve smoothienize kıtırlık katar.