Tatlı Protein Hamburger Tarifi

Tatlı protein hamburger tarifi ile siz de evinizde denemelisiniz çünkü kas yapmanız, yağ yakmanız ve incelmeniz için harika bir öğün.

Akasya Alışveriş Merkezinde yaptığım konuşmanın ardından takipçilerimden olan Can, “Yumurtanın kokusuna da tadına katlanamıyorum.” diye söylemişti. Yumurtanın tadını ve kokusunu almayacağı bir şekilde onları pişirip pişiremeyeceğini de sormuştu. Ona bu ihtiyacını karşılayacak bir tarif bulacağıma söz verdim. Eminim ki Can ile aynı sebeplerden ötürü çocuğuna yumurta yediremeyen pek çok anne var. Bu protein burger tarifi, çocuklarım Zoe, Noah ve Yasmin tarafından test edildi ve onaylandı. 13 yaşındaki Yasmin bunun tatlı yerine geçmeyeceğini ancak çok iyi bir kahvaltı olacağını söyledi. Bence haksız da sayılmaz. Bu tarifin en sevdiğim yanı, çocuklarıma onlara hiç fark etmeden yumurta ve fasulye yedirebiliyor olmam!

Bu protein burgerleri siz de evinizde denemelisiniz çünkü kas yapmanız, yağ yakmanız ve incelmeniz için bir öğünde almanız gereken 30 gram proteini bu tarif sayesinde rahatlıkla alabilirsiniz. Ben bu tarifi tam porsiyon olarak tüketiyorum ancak bir çocuk için bu biraz fazla olabilir.

Hamur için gerekli olan malzemeler:
2 Yumurta + 1 yumurta beyazı
1 Olgun muz
30 g buğday rüşeymi

Burgerin içi için gerekli olan malzemeler:
1 fincan haşlanmış fasulye
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı şekersiz kakao tozu
1 fincan ahududu

Yumurtaları çırpın ve muzu bir çatal yardımı ile ezin. Daha sonra bütün malzemeleri 30 g buğday rüşeymi ile birlikte karıştırın. Buğday rüşeymini yeni keşfettim ve çok severek kullanıyorum. Kahvaltıda yediğim omletime müthiş derecede lezzet katıyor. Omletim adeta bir pancake gibi oluyor ve beni çok daha uzun süre tok tutuyor. Burgerlerin “ekmeklerini” kahverengileşene kadar teflon tavada pişirdim.

Burgerlerin içi içinse fasulyeleri iyice yumuşayıncaya kadar haşladım. Bir fincan fasulyeye ihtiyacınız var ama ben daha sonra salatama da eklerim diye biraz fazla haşlamayı tercih ediyorum. Haşlanmış fasulyeleri, kakao tozunu ve balı blendera koyun ve içine hiç su eklemeyin. Blenderdan geçirdiğiniz bu karışım, çikolatalı bir macuna dönüşecek ve bu karışımı ekmeklerinizin arasına süreceksiniz. Son olarak ekmeğe bu karışımı sürdükten sonra üzerine ahududuları ekleyin. Ben dondurulmuş ahududu kullandım ama tazesi elbette çok daha lezzetli olacaktır. Diğer ekmek ile üzerini kapattığınızda protein burgeriniz hazır. Afiyet olsun.