8 Adımda Bikini Vücudu

8 Adımda Bikini Vücudu. Artık bikini vücuduna kavuşmanın vakti geldi. İşte size bilimsel araştırmaların da desteklediği ve gerçekten işe yarayan birkaç tavsiye.

8 Adımda Bikini Vücudu

1-ANTRENMAN

Bundan kaçış yok! Çok basit bir matematik var: Yediğinizden daha fazla kalori yakarsanız, kilo verirsiniz. Spor yapmak, stres seviyenizi azaltması bakımından da önemlidir çünkü spor yapıp stres atmadığınız zaman bu stresi yemek yiyerek azaltmaya çalışabilirsiniz. Haftanın beş günü spor yapın. O göbeği eritmenin en etkili yolu budur.

2-ŞEKER VE TUZU KISITLAYIN

Ne kadar rafine şeker yerseniz, canınız o kadar daha fazla tatlı çeker. Bu şekilde kilo alırsınız ve vücudunuz ödem yapar. Beslenme programınızdan gereksiz şeker ve tuzu çıkardığınız anda, karın bölgenizin sadece iki hafta içinde daha ince bir hal aldığını göreceksiniz.

3-TAHIL VE PROTEİN KOMBİNİ 

Eğer öğün atlarsanız, vücudunuz alarm moduna geçer ve metabolizmanızı yavaşlatır. Metabolizma hızınızı çiğ sebze, tam tahıllı ve protein ağırlıklı atıştırmalıklar yiyerek yüksek tutabilirsiniz. Bu tip kombinler sizi uzun zaman tok tutakacak ve kaan şeker denginizi bozmayacak.

4-KAHVALTI EDİN

Sabah kalktığınızda metabolizmanızı uyandırmanız gerekiyor. Pek çok araştırmaya göre, kahvaltı eden insanların, öğlene kadar yemek yemeyen insanlardan daha az kilolu olduğu kanıtlanmıştır. Güne başlamak için 3 yumurtalı omlet, bir kase taze meyve, iki yemek kaşığı yoğurt ve bir fincan sade kahve ya da yeşil çay tercih edin.

5-DAHA FAZLA YEŞİLLİK

Sebze yemenin en iyi tarafı, devasa porsiyonlar yemenize rağmen kalorilerinin düşük olmasıdır.  Salatalık ve rezene gibi sağlıklı atıştırmalıkları, humus ya da taze otlarla çeşnilendirdiğiniz yoğurda batırarak yiyebilirsiniz. Sabah yediğiniz omleti sebzeli yapabilirsiniz ya da akşam yemeği için koca bir kase salata hazırlayabilirsiniz. İçine avokado, taze meyve, ceviz, az peynir ya da yağsız et koyarsanız, harika ve dolu bir öğün tüketmiş olursunuz.

6-ALKOLÜ UNUTUN

Sonuç olarak alkol de şekerdir ve kalorisi çok yüksektir. Eğer sahilde sükse yapmak istiyorsanız, biradan, rakıdan, şarap ve kokteyllerden uzak durmalısınız. Tavsiyem: Bir partiye ya da bara giderseniz, barmenden sade soda ve içine bir dilim limon isteyin. Herkes sizin cin tonik içtiğinizi zannedecek.

7-SU İÇİN

İnsan vücudu, su ve mineraller ile çalışan bir makinedir. Neredeyse bütün aktivite ve iyileşme süreci suyla olur. Nefes almak için bile suya ihtiyacımız vardır. Oksijen alıp karbondioksit verdiğimiz anda, akciğerlerimizin nemli olması gerekir. Sadece nefes alıp verirken bile günde 0,5-1 litre su kaybederiz.  İnsan vücudunun %60’i sudan oluşur. Eğer yeteri kadar su içmezsek eklemlerimizde ağrılar başlar ve kırışıklıklarımız yüzünden olduğumuzdan daha yaşlı görünürüz!

8-DAHA FAZLA UYUYUN

Araştırmalar gösteriyor ki, uykusuz kaldığımız zaman vücudumuz kilo almamızı sağlayan kortizol hormonu salgılıyor. Uykusuz kaldığımızda daha büyük porsiyonlar tüketiyoruz ve daha yağlı yiyeceklere yöneliyoruz. Bunu engellemek için günde 7-8 saat uyku uyumak gerekiyor. Çocuklu anne babaların bana şu anda ettikleri hakaretleri duyabiliyorum. Üzgünüm, ama söz, iki sene sonra geçmiş olacak.