Gevşek kollar - ne yapılmalı?

Gevşek kollar - ne yapılmalı? Belli bir yaştan sonra kollar eskisi gibi sıkı olmayabilir. Bu durumda size bu antrenmanı öneriyorum.

Gevşek kollar - ne yapılmalı?

Vitrinde gördüğünüz seksi topuklu ayakkabıları son derece sıkı ve güzel kollarınızla işaret edebilmek ve uzun kollu elbiseler yerine ince askılı elbiseler giymek istiyorsunuz öyle değil mi? Kollardaki yağları özel olarak hedef alan ve onlardan hızlı bir şekilde kurtulmanıza yarayan bir yöntem bulunmamasına rağmen, kollarınızın gevşek görünümünü büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Öncelikle kaslarınızı saklayan yağ tabakasından kurtulmalısınız. İşin sırrı dengeli bir beslenme ve aerobik egzersiz ile bütün vücudu kapsayarak sağlıklı bir şekilde kilo vermek. Kollarınızı da çalıştırdığı için ip atlamak isteyebilirsiniz. İp atlamayı, koşmak ya da yüzmek gibi sevdiğiniz bir aktivite ile birleştirebilirsiniz. Haftanın altı günü 30-60 dakikalık bir egzersiz çok iyi olur ancak hafta içinde en az 150 dakika aerobik egzersiz yapmalısınız.

Kardiyo egzersizlerinden daha önemli olan bir şey ise sağlıklı bir beslenmedir. Yağlı ve kızarmış gıdalar ile hazır yiyeceklerden uzak durun. Porsiyonlarınızı düşürmek yerine yağsız etlere, tavuğa veya deniz balıklarına yönelebilirsiniz. Yanında bol bol salata yemeyi unutmayın. Kahvaltıyı asla atlamayın ve bolca su için.

Antrenmanlarınızı rutine bağlamaya çalışın. Belki akşam yemeğinden önce ya da çocukları yatırdıktan sonra kendinize biraz vakit ayırabilirsiniz.

Isınma: 3×1 dakika ip atlayın. (Her setin arasında nefeslenin ve tekrar başlayın)

Şınav: 3 set ve 8-12 tekrar yapın. Setler arasında 1’er dakika dinlenin. Kollarınız henüz yeteri kadar güçlenmediyse, şınav çekerken dizlerinizi yere koyabilirsiniz.

Hammer Curl: 3 set ve 8-12 tekrar yapın. Setler arasında 1’er dakika dinlenin. Dambılı yukarı kaldırırken nefes verin ve aşağı indirirken nefes alın.

Shoulder Press: 3 set ve 8-12 tekrar yapın. Setler arasında 1’er dakika dinlenin.

Sandalye ile Dips: 3 set ve 8-12 tekrar yapın. Setler arasında 1’er dakika dinlenin.

Tek bacak Dips: 3 set ve 8-12 tekrar yapın. Setler arasında 1’er dakika dinlenin.