Aileniz İçin Sağlıklı Pizza Tarifi

Aileniz için sağlıklı pizza tarifi ile ailenize harika lezzet sunabilir, çocuklarınız bu pizza tarifine bayılabilir.

Aileniz İçin Sağlıklı Pizza Tarifi
Aileniz için sağlıklı Pizza

Sizi bilmem ama ben pek fazla pizza yemiyorum. Bunun iki nedeni var: Aşırı karbonhidrat ve yağ. Bir keresinde tam buğday unundan bir pizza yapmıştık ama yine de içime sinmemişti. Bugün pizza hamurunu karnabahardan yaptık ve gerçekten muhteşem oldu. Tadı ve kokusu o kadar muhteşemdi ki bu pizza sayesinde çocuklarım fazladan bir porsiyon sebze yemiş oldular!
İşte ihtiyacınız olan malzemelerin listesi. Elbette siz pek çok farklı malzeme kullanabilirsiniz. Bu pizza hamuru kesinlikle trüf ve çeşitli mantarlarlar harika gider. Elbette arkadaşlarınız bir kadeh şarap içmeye geliyorsa peynirle de servis edebilirsiniz.

KARNABAHAR HAMURU:
1/2 karnabahar
1/2 fincan rendelenmiş mozarella
1/2 çay kaşığı kekik
1/2 çay kaşığı tuz
2 yumurta

Karnabaharı çiçeklerine ayırdıktan sonra birkaç dakika boyunca kaynayan suda haşlıyorum. Daha sonra haşlanan karnabaharları aldıktan sonra üzerine ekstra su koymadan ince kıyım olana kadar blendırdan geçiriyorum. Krema kıvamına gelen karnabahara peyniri, baharatları ve hafifçe çırpılmış olan yumurtaları karıştırıyorum. Bu karışımın normal pizza hamuru gibi yoğun bir kıvamı olmayacağını bilmelisiniz. Bu karışımı bir pişirme kağıdının üzerine daire şeklinde yaydıktan sonra önceden 200 dereceye ısıtmış olduğunuz fırına verin ve 40 dakika boyunca pişirin.

PİZZA MALZEMELERİ:
1 küçük soğan
3 büyük domates
1 çay kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı kekik
1/2 çay kaşığı tuz
1/2 fincan rendelenmiş mozarella
1 adet konserve bebek mısır
7 dilim jambon veya sosis

Dilimlediğiniz soğanları zeytinyağında çevirin ve küp şeklinde doğradığınız domatesleri ve baharatları ekleyin. Sos suyunu tamamen çekene kadar pişirin. Sos suyunu çektikten sonra soğumaya bırakın ve soğuyan sosu pizza hamurunun üzerine yayın. Daha sonra üzerine mısır, sosis ve peyniri ekledikten sonra pizzayı 10 dakika daha fırına verin.

Bu tarif günün misafirleri Baha ve Naz tarafından da onaylandı. Kerem, Yasmin, Zoe ve Noah’nın da bayıldığını eklemeden geçemeyeceğim. Kısacası bu tarifi denemelisiniz!