Kas yapan Fast Food seçenekleri

Kas yapan Fast Food seçenekleri ile Sağlıklı bir yaşam sürmek istediğiniz için de fast food yemeniz mümkün değil. Peki başka seçenekler var mı?

Kas yapan Fast Food seçenekleri
Kas yapan Fast Food seçenekleri

Öğle arası geldi çattı ve arkadaşlarınızın hepsi hemen köşedeki dükkanlardan atıştıracak bir şeyler almak istiyor. Sağlıklı bir yaşam sürmek istediğiniz için de fast food yemeniz mümkün değil ancak bazen insanlara (özellikle de çalışma arkadaşlarınıza) uyum sağlamak durumunda kalabiliyorsunuz. Türkiye’de yaşıyorsanız yiyebileceğiniz sağlıklı ve kas yapmanıza yardımcı olacak fast food önerilerimi aşağıda bulabilirsiniz!

1. NOHUT
Nohutun yüzde 23’ü protein olduğu için et yerine tüketebileceğiniz sağlıklı bir protein kaynağıdır. Ayrıca nohutun içindeki yüksek potasyum ve lif oranı sayesinde yağ ve karbonhidrat bakımından düşük olmakla kalmaz, sindirime de yardımcı olur.

2. DÖNERCİLER
Dönerciye gittiğiniz zaman dönerin yanında ekmek veya lavaş yerine yeşillik isteyin. Bilinmedik bir yerden yiyorsanız genellikle dönerin içine ne koyduklarını bilmiyorsunuz ancak geleneksel döner kebabı kuzudan yapılır. İçinde dana, keçi ve tavuk eti olsa bile dönerde yüksek miktarda protein bulunur. Ayrıca dönerin yanında gelen garnitürler genellikle soğan, domates ve biberden oluşur ki bu da son derece sağlıklıdır.

3. MERCİMEK KÖFTESİ
İstanbul’un her köşesinde mercimek köftesi bulabilirsiniz. Mercimek ve bulgurla yapılan bu sağlıklı yiyecek, hareketli bir tempoda yemek için son derece uygundur. Üstelik tek bir öğünde hem protein hem de karbonhidrat tükettiğiniz için son derece iyi bir öğle yemeği seçimidir. Mercimek köftesinin yanında ayran da içerek aldığınız protein miktarını artırabilirsiniz.

4. SİMİT SARAYI
Türklerin bayıldığı bu tarz restoranlarda daha sağlıklı bir yemek için çırpılmış yumurta ile geleneksel simidi tahıllı alternatifi ile sipariş verebilirsiniz. Çayınızı da şekersiz istemeyi unutmayın.

5. MC DONALDS ZİNCİRLERİ
MC Donald’s ya da Burger King’de sağlıklı bir şeyler yemek son derece zorlayıcı olabilir. Ancak dana etinden yapılmış bir double burger ısmarlarsanız ve yanında ton balıklı ya da beyaz peynirli salata yerseniz güvende sayılırsınız. Böyle bir yemeğin yanında sade soda içmek en iyisi olur ancak kırk yılda bir diyet kola da içebilirsiniz.

6. STARBUCKS
Eğer seçeneğiniz varsa, kesinlikle Starbucks’da yemek yememelisiniz. Ancak bundan kaçış yoksa en iyi seçeneğiniz füme hindili sandviç olabilir. Tatlı olarak taze meyve salatası yiyebilirsiniz ve bir americano içebilirsiniz. Evet, son zamanlarda menülerine chia pudingi eklediklerini biliyorum ama birincisi porsiyonları çok küçük ve içinde son derece fazla miktarda şeker var. Bazen dükkanlarında son derece lezzetli ve organik meandmuesli.com ürünleri de oluyor.