Yaz vücudu için Hiit Antrenmanı

Yaz vücudu için Hiit Antrenmanı ile kısa ama sıkı bir antrenmanla yaza hazırlık yapmak istiyorsun. Hiit ideal çünkü ardından kalori yakmaya devam ediyorsun.

Yaz vücudu için Hiit Antrenmanı
Yaz vücudu için Hiit Antrenmanı

Belki de şimdiden yaz tatiliniz için rezervasyon yaptırdınız. Eğer sahile inmeden önce daha şekilli bir vücuda kavuşmak istiyorsanız, size ter attıracak bu dört egzersizi yapın.
Bu antrenman HİİT (Yüksek Yoğunluklu İnterval Antrenmanı) metoduna dayalı bir antrenmandır. Bu antrenman metodu; kısa ve yüksek yoğunluklu kardiyo antrenmanları ve kas yaptığınız kuvvet antrenmanlarının dinlenme periyodlarıyla birleşmesinden oluşur. HİİT antrenmanları metabolizmanızı uyarır ve dayanıklılığınızı ile kuvvetinizi arttırarak genel performansınızı yükseltir.

İlk egzersizi mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde 30 ila 60 saniye aralığında yapın. Hareketin yoğunluğunu hissetmelisiniz ancak başınız dönerse ya da kendinizi kötü hissederseniz hemen durmalısınız. Hareketin ikinci bölümünde dinleneceğinizi düşünerek kendinizi motive edin. 30 ila 60 saniye son derece kısa bir zaman aslında. Bu şekilde üçüncü ve dördüncü egzersizi de yapın. Bu yüksek yoğunluklu interval egzersizlerini haftada 2-3 kere 15 ila 30 dakika arasında yapabilirsiniz.
Standart aerobik egzersizlerde metabolizmanız çabucak normale döner ancak bir HİİT antrenmanının birkaç saat ardından bile vücudunuz kalori yakmaya devam eder. Bu muhteşem yan etkinin adı artçı yanmadır.
Size son derece keyifli bir antrenman ve eğlenceli bir tatil diliyorum!

1. Önce dizinize sonra topuğunuzu dokunun ve bunu diğer ayakla da yapın.

2. Yere poponuzun üzerine oturun ve poponuzu hafifçe yukarı kaldırın. Önce sol elinizle sağ ayağınıza dokunun, sonra bunu sağ elinizle sol ayağınıza dokunarak tekrarlayın.

3. Hafifçe sqaut pozisyonuna gelin ve bu noktada olduğunuz yerde koşmaya başlayın.

4. Plank pozisyonunda sağ ve sol omuzunuza sırasıyla dokunun.