Antrenman: Koca bir popo lütfen!

Antrenman: Koca bir popo lütfen! Kalça kası öbür kaslar gibi çalışabilir, yalnız beklentileriniz gerçekçi olsun. Bir zamanlar küçük popolar oldukça modaydı ancak zaman değişti.

Antrenman: Koca bir popo lütfen!
Antrenman: Koca bir popo lütfen!

Bir zamanlar küçük popolar oldukça modaydı ancak zaman değişti. Pippa Middleton, Jennifer Lopez ve Kim Kardashian, büyük bir gururla devasa kıvrımlarını sergilemeye başladığından beri büyük ve sıkı popolar insanların arzu odağı haline geldi. Estetik cerrahlar,  “Brezilya Popo Estetiği” olarak bilinen operasyonlara son zamanlarda rağbetin arttığını söylüyorlar.

İmplant taktırmak ya da yağ enjeksiyonu yaptırmak gibi yöntemler son derece tehlikeli olduğu için bu uygulamalardan kesinlikle uzak durun. Daha yuvarlak ve kalkık bir popoya sahip olmanın spor adı verilen doğal bir yolu var! Poponuzu çalıştıran en etkili hareket olan squat yapmayı zaten biliyorsunuz. Squat, mucizevi bir hareket olmasına rağmen popo antrenmanınıza ekleyebileceğiniz başka hareketler de var.

Popo çalıştıran hareketleri bir dakika boyunca yapabildiğiniz kadar tekrarlayın. Bir hareketi bitirince sadece 15 saniye mola verin ve diğer harekete başlayın. Bu şekilde 4 hareketi bitirdikten sonra bir dakika dinlenin ve hemen öbür sete başlayın. Toplam olarak 3 set yapmaya çalışın. Kaslarınızın dinlenip kendilerini toparlaması için popo antrenmanını günaşırı yapmalısınız. Elbette diğer günlerde başka kaslarınızı çalıştırabileceğiniz antrenmanlar yapmaktan çekinmeyin. Düz bir karın, şekilli kollar ve seksi bacaklarınız olsun istersiniz öyle değil mi? Bu yüzden kardiyo yapmayı ihmal etmeyin!

PLIE SQUAT, 1 DAKIKA

HIP RAISES, 1 DAKIKA

PRONE LEG RAISES, 1 DAKIKA

DONKEY KICKS, 1 DAKIKA