Antrenman: Televizyon izlerken forma girmek

Antrenman: Televizyon izlerken forma girmek. En sevdiğiniz televizyon programını izlerken forma girebilirsiniz, harika değil mi?

Antrenman: Televizyon izlerken forma girmek
Antrenman: Televizyon izlerken forma girmek

En sevdiğiniz televizyon programını izlerken forma girebilirsiniz, harika değil mi? Üstelik spor salonundaki bisikletin üzerinde televizyon izlemekten değil, evinizin konforunda televizyon izlerken. Şimdi koltuğunuza kurulun, elinizdeki cips kasesini bir kenara koyun ve antrenmana hazırlanın.

1) Koltukta Dips

Koltuğun ucuna oturun ve ayaklarınızın topuğuyla yere basın. Ellerinizi kalçalarınızın altına doğru koyun ve koltuğu tutarak vücudunuzu kaldırın. Vücudunuzu koltuğun ön tarafından aşağı doğru indirin ve kollarınız dik bir hale gelene kadar vücudunuzu tekrar kaldırın.

2) Yükseltilmiş Şınav

Bu hareket normal şınav hareketinin kolaylaştırılmış halidir. Bu hareketi yaparak vücudunuzu normal şınavlar için hazırlayabilirsiniz. Ellerinizi omuz genişliğinden biraz daha fazla açacak şekilde koltuğun üzerine koyun ve normal şınav pozisyonu alın. Şimdi kollarınızı bükerek burnunuz neredeyse koltuğa değene kadar vücudunuzu indirin. Daha sonra kollarınız dümdüz olana kadar vücudunuzu kaldırın. Eğer bu hareket size aşırı kolay gelirse, eğimli şınav yapabilirsiniz. Eğimli şınav çekerken ellerinizi yere, ayaklarınızı ise koltuğun üzerine koyun.

3) Diz Çekme

Koltuğun ucuna oturun. Karın kaslarınız gergin ve sırtınız düz olsun. Koltuğun kenarını ellerinizle tutun ve geriye doğru yaslanırken ayaklarınızı yerden kaldırın. Şimdi dizlerinizi kendinize doğru çekin ve karın kaslarınızı sıkın. Bu hareketi yaparken alt karın kaslarınızı çok fazla hissedeceksiniz, özellikle de yavaş yaparsanız.

4) Hip Raises

Yere uzanın ve ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak koltuğun üzerine koyun. Şimdi topuklarınızdan güç alarak kalçalarınızı kaldırın. Kalçalarınızı yerden kaldırdığınızda vücudunuzun yere neredeyse paralel olacak şekilde kalkması gerekiyor. Daha sonra bu pozisyondan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi tekrarlayın.