Ev Yapımı Güzellik Maskeleri

Ev yapımı güzellik maskeleri ile kendinize bir güzellik maskesi yapmanız için gerekli tüm malzemeler mutfağınızda! Cilt tipinize uygun güzellik maske tarifleri.

Ev Yapımı Güzellik Maskeleri

Her zaman gittiğiniz spa’da para harcamayı unutun. Işıldayan bir cilde kavuşmanız için gerekli bütün malzemeleri mutfağınızda bulabilirsiniz. Üstelik içinde hiçbir koruyucu ve kimyasal bulunmayan bu ürünlerin hepsini halk pazarından ya da organik ürünler satan dükkanlardan alabilirsiniz.

Cildinizi maskeye hazırlamak için bir yüz peelingi yaparsanız harika sonuçlar alırsınız. Bu şekilde gözenekleriniz küçüleceği için sivilcelerin önüne geçersiniz ve nemlendirici maske için cildinizi hazırlamış olursunuz. En güzel yüz peelingi için ihtiyacınız olan tek malzemeler kahverengi şeker ve bal. Bu lezzetli peeling karışımını bacaklarınız için de kullanabilirsiniz. Yalnız bunu uygularken fazla bastırıp cildinizi tahriş etmemeye özen göstermelisiniz.

KURU CİLTLER İÇİN MASKE

1 Avokado

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı yoğurt

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE

1 Yumurta akı

1 yemek kaşığı limon suyu

3 yemek kaşığı buğday rüşeymi unu

1 yemek kaşığı yoğurt

KARMA CİLTLER İÇİN MASKE

1/2 Olgunlaşmış Muz

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı yulaf unu

UYGULANIŞI: Yulaf unu yapmak gerçekten çok kolay. Yulaf ezmesini blenderdan geçirmeniz yeterli. Bütün maske malzemelerini çatalla ezerek küçük bir kaba alın ve püre kıvamına gelene kadar ezerek karıştırın. En iyi sonucu almak için yüzünüzü yıkadıktan sonra ince bir tabaka halinde maskeyi uygulayın ve arkanıza yaslanıp 15-20 saniye bekleyin. Daha sonra maskeyi ılık suyla yıkayarak yüzünüzü temizleyin. Bu maskeyi haftada 2 kere uyguladığınızda yumuşacık ve ışıl ışıl bir cilde kavuştuğunuzu göreceksiniz.