Hızlı Akşam Yemeği: Sebzeli Karnıyarık Tarifi

Hızlı yapılan akşam yemeği tarifi ister misiniz? Hızlı akşam yemeği tarifi: sebzeli karnıyarık tarifi ile yemeğiniz sağlıklı olsun istiyorsanız bu tarif tam aradığınız şey.

Hızlı Akşam Yemeği: Sebzeli Karnıyarık Tarifi

Bu kabaklı karnıyarık tarifi ailemizin bayılarak yediği bir yemek. Ayrıca bu son derece sağlıklı yemeği hazırlaması da oldukça kolay. Kabağın en güzel mevsimi Haziran ile Ağustos arasındadır. Yani bu muhteşem yaz yemeğini hazırlamanın tam sırası.

Tek ihtiyacınız olan şey bu dört malzeme ve 10 dakika. Alışveriş listenize şu dört malzemeyi ekleyin:

4 adet orta boy kabak

200 gr diyet beyaz peynir

2 adet serbest dolaşan tavuk yumurtası

1 su bardağı maydanoz

Fırını 220 dereceye getirin ve bütün sebzeleri iyice yıkayın. Kabakları uzunlamasına ikiye kesin. Daha sonra bir kaşıkla orta kısımlarını kazıyarak çıkartın. Daha sonra bu kısımları sebzeli omlet ya da ratatouille yapmakta kullanabilirsiniz. Bir kapta peynir ve yumurtayı iyice karıştırın ve maydanozları bu karışıma eklemeden önce ince bir şekilde kıyın. Bu karışıma çok az miktarda taze çekilmiş karabiber de ekliyorum. Çocuklar tadını almıyorlar bile. Yani alıyorlarsa da bugüne kadar hiç şikayet etmediler.

Kabaklarınızın içini peynirli içle doldurun ve 30 dakika kadar pişirin. Fırından çıktığı gibi sıcak bir şekilde servis yapabilirsiniz. Daha sonra kalan kabakları mikrodalga fırında ısıtarak servis edebilirsiniz.

Eğer bu tarifi eğlenceli hale getirmek isterseniz, çocuklarınızın bu kabakları tekne şeklinde süslemelerine yardımcı olabilirsiniz.