Dünyanın En İyi Smoothie Tarifleri

Dünyanın en iyi Smoothie Tarifleri. Bazen bir şey çiğnemek istemiyorsunuz veya sabah oturup kahvaltı etmek için vaktiniz yok.

Dünyanın En İyi Smoothie Tarifleri
Dünyanın en iyi Smoothie’leri

Vitamin, mineral ve lif bakımından zengin olan meyve kabukları ve posası atıldığı için meyve sularından pek fazla hoşlanmıyorum. Ancak smoothie’ler bence çok iyiler çünkü meyvenin bütününü kullanıyorsunuz.

Zoe sabahları huysuz oluyor diyemem ancak pancake veya pirinç sütü hariç herhangi bir şeyi çok sevmiyor. Ancak ona küçük şişesinde yaptığım smoothie’leri çok seviyor. Ayrıca kahvaltısını çiğnemek yerine pipetle içmeyi çok seviyor.

Ancak smoothie’ler sadece benim kızım için iyi bir tercih değil. Ben ve erkek arkadaşımın da oturup kahvaltı edecek zamanı bazen olmuyor. Böyle durumlarda büyük boy bir şişeye smothiemi doldurup yoldayken kahvaltımı afiyetle içebiliyorum.

Aşağıda Zoe ve benim en sevdiğim smoothie’lerin tariflerini bulabilirsiniz. Her bir tarifi iki porsiyon olarak hesapladım. Bu ölçeği olduğu gibi yapmanızı ve ikinci porsiyonu dolapta saklamanızı tavsiye ediyorum. Bu şekilde smoothie’niz hiçbir sorun olmadan iki gün boyunca tazeliğini koruyor.

Zoe’nin Smoothie’si:

1 olgun muz

3 büyük mavi erik

Yarım bardak süt

Yarım çay kaşığı toz tarçın

1 bardak buz

Doris’in Smoothie’si:

1 olgun muz

1/4 Avokado

1Kivi

1 kalın dilim taze ananas

1 kara lahana (kale)

1 bardak buz