Hızlıca fit olun!

Hızlıca fit olun! Karar verdin ve hızlıca fit olman gerekiyor. Belki bir düğüne bir partiye gideceksin ve bu fazla kiloların gitmeli, zamanın da az.

Hızlıca fit olun!

Yağ oranınızı değiştirmek için sağlıklı bir yaşam tarzına kendinizi adamalı ve istikrarlı olmalısınız. Ancak bu 11 ipucundan faydalanırsanız, sadece altı hafta içinde sonuç alabilirsiniz. Bu ipuçları, sağlıklı bireylerin, fazla efor sarf etmeden, daha da fit bir görünüme kavuşabilmesi için düşünüldü.

 1. Her gün 30 dakika yürüyün. Rutine girince süreyi bir saate çıkarabilir ve temponuzu artırabilirsiniz.
 2. Çok su için. Günde 2 litre içmeye çalışın. Yemekten önce içeceğiniz bir bardak su, açlığınızı derhal azaltacaktır.
 3. En fazla iki bardak siyah çay ya da kahve için. Eğer şeker kullanıyorsanız, her geçen gün azaltmaya gayret edin. Hedefimiz şekeri kesmek, tatlandırıcıya geçmek değil!
 4. Normal ve diyet gazlı içecekler ile meyve sularından uzak durun. Taze sıkılmış olsa bile.
 5. Kahvaltı için bu üç menüden birini seçin: OMLET- 2-3 yumurta. İçine mantar, yeşilbiber ya da istediğiniz sebzeleri koyabilirsiniz. Omletinizi maydanoz, salatalık veya domates ile yiyebilirsiniz. LAPA – Bir kaba biraz diyet süt dökün. İçine ezilmiş bir muz ile bir bardak yulaf ezmesi ekleyin. Birkaç dakika pişirin. Doğradığınız bir elmayı lapanız ile karıştırın. MÜSLİ- Yulaf ezmesini bir gece önceden bir kâsenin içinde diyet süte yatırırsanız, daha yumuşak olur. İçine taze meyveler ile ceviz ekleyin. Bütün bu menüler bir bardak siyah çay ya da kahve ile harika gideceği gibi size fazladan enerji verir.
 6. Yemeklerde ekmek yemeyin! İçindeki basit karbonhidratlar, size aşırı kalori yüklemesi yapar.
 7. Bolca çiğ ya da pişmiş sebze tüketin. Buharda pişmesine gerek yok. Türk usulü soğan ve domates ile de pişirebilirsiniz. Ancak kremalı soslar ve aşırı zeytinyağından uzak durun! Daha fazla sebze tüketmeye başladığınızda, sebzelerde karbonhidrat bulunduğu için, yediğiniz pirinç ve makarna miktarını azaltabilirsiniz.
 8. Et seçiminizi ızgara balık, tavuk ya da yağsız kırmızı etten yana kullanın. Köfte gibi işlenmiş etlerden uzak durun.
 9. Kızarmış ve hazır gıdaların hepsi yasak!
 10. Eğer kahvaltı ve öğle yemeği arasında acıkırsanız (ki yulaf sizi tok tutacağı için acıkmamanız lazım), bir kâse diyet yoğurt yiyin. (tabii o sabah omlet yediyseniz) Rezene, havuç ve salatalık gibi mevsim sebzelerinden de tüketebilirsiniz. Akşamüstü, meyve tabağı yiyebilirsiniz.
 11. Mümkünse tatlıdan uzak durun. Eğer tatlıya çok düşkünseniz, sürekli olarak canınızın çekmesindense, her gün en sevdiğiniz tatlıdan bir parça yemeniz çok daha iyi olur. Küçük bir parça yiyin ve televizyonun karşısında yemeyin.