Kilo vermek için en iyi 8 protein kaynağı

Kilo vermek için en iyi 8 protein kaynağı. Protein seni uzun zaman tok tutuyor o yüzden her yemeğinde mutlaka protein olmalı. Öylece kilo verirsin, en önemli sırlardan birisi bu.

Kilo vermek için en iyi 8 protein kaynağı
Kilo vermek için en iyi 8 protein kaynağı

Son zamanlarda göbek çevrenizdeki simitten kurtulmak mı istiyorsunuz? Eğer öyle ise derhal düşük yağ, şeker ve tuzdan oluşan bir diyete başlamalısınız. Tabii ki bolca lif, vitamin ve yağsız protein tüketmelisiniz. Düşük yağlı protein tükettiğiniz zaman metabolizmanız kendiliğinden hızlanır. Protein sizi doyurur, kas yapar, göbek çevresindeki yağlarınızı yakar ve hormonal, fiziksel ve mental stresi azaltır.

Aşağıdaki listeyi herhangi bir sıralamaya göre yapmadım ama çabucak forma girmek istiyorsanız tüketebileceğiniz en iyi  protein kaynakları bunlar.

1. Yağsız Yoğurt: Kahvaltı için taze meyveler ile ya da gece acıktığınız zaman tek başına atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz harika bir seçimdir.

2. Whey Protein İzolatı: Antrenmandan sonra bununla kendinize bir smoothie hazırlayın. Su, buz, taze meyveler ve protein tozunu karıştırın. Harika bir proteinli atıştırmalığınız hazır.

3. Balık: Biraz daha dikkatli bir alışveriş yapıp çiftlik balığı yerine deniz balığı alabilirseniz daha az yağlı ve daha fazla proteinli balıklar alabilirsiniz.

4. Ispanak: 100 gram ıspanakta 2.9 gram protein bulunur. Bu yüzden bu sağlıklı yaprakları salatanıza ya da meyve suyunuza karıştırabilirsiniz. Ayrıca omletin içinde de tadı harika olur.

5. Hindi ya da tavuk göğüs eti: Hindiyi yalnızca yılbaşında yememelisiniz! Hindi ya da tavuk alırken organik olmasına dikkat edin.

6. Karides: Kabuklu ya da pişmiş olarak alabilirsiniz. Salatanızda ek protein olarak kullanabilirsiniz. Eğer tazesini alacak olursanız biraz sebze ile beraber şişe takıp ızgara yaparsanız tadı harika olur.

7. Spirulina: Tadı güzel değildir ancak %51-71’i proteinden oluşur. İçinde bütün esansiyel amino asitleri barındıran bir protein deposudur.

8. Yumurta Beyazı: Bir vejetaryen olarak benim en favori protein kaynağım yumurta beyazıdır. Bir yumurta beyazının içerisinde 3.6 gram protein bulunur. Ben kahvaltıda altı yumurta beyazı ve diyet peynirle yaptığım harika bir omlet yiyorum.