İnce Bacaklar garanti!

İnce Bacaklar garanti! Squatlarınızı ve lungelarınızı aksatmadan yapıyorsunuz, sağlıklı da besleniyorsunuz ama bir türlü bacaklarınız da bir santimlik bile bir sıkılaşma olmuyor mu?

İnce Bacaklar garanti!
İnce Bacaklar

36 Numara elbise giyiyor olmama rağmen çizmelerimin fermuarları bir türlü kapanmazdı. Şimdilerde bacaklarım oldukça ince ve biçimli. Hal böyle olunca 20’li yaşlarımda bile giymediğim mini eteklerle dolaşıyorum!

Bakın ben ne yaptım…

1) Antrenmanlarıma kardiyo ekledim.

Kardiyodan nefret ederdim. Kabul edelim, 45 dakika antrenman yaptıktan sonra kimse yarım saatini koşu bandının üzerinde geçirmek istemez. Ağırlık kaldırmak ne kadar eğlenceli ise, kardiyo yapmak da bir o kadar sıkıcı. Bu yüzden kardiyo ve ağırlık antrenmanlarımı birbirinden ayırmaya karar verdim. Genellikle sabahları yürüyüş yapıp akşamüstü spor salonuna gidiyorum.

2) Ağırlıklarımı artırdım

Vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler çok iyi. Ancak kas yapmak istiyorsanız ağır kilo kaldırmanız gerekiyor. Benim bir numaralı kuralım şu: 3 set, 8 ila 12 tekrar arası ağırlık kaldırmalısınız ve bu son iki tekrarı yaparken çok büyük bir efor harcıyor olmalısınız. Bazen bacaklarımın ve kollarımın titrediğini hissediyorum ve vücudunuz işte tam olarak bu şekilde hissettiğiniz zaman kas yapıyor.

3) Daha sağlıklı tatlılara geçiş yaptım

Hafta sonları ipin ucunu biraz fazla kaçırıyordum. Arada sırada tatlı yemekte elbette hiçbir sakınca yok. Ama artık o kadar fazla tatlı yemeye başlamıştım ki Nutella kavanozuna tiksinti ile bakmaya başlamıştım. Ne de olsa o şey palmiye yağı ve şekerin karışımından yapılıyor. Iyyyyy. Hafta sonları için yulaflı tatlılar ve protein türüfleri gibi sağlıklı tatlılar pişirmeye başladım. Hafta içinde canım tatlı çektiği zaman blendır ile hızlı bir şekilde sağlıklı dondurma da yapabiliyorum.

4) Daha fazla yağ tüketmeye başladım

Daha önce avokado olmadan nasıl yaşıyordum bilmiyorum.  Avokado içine girdiği her salatayı, kinoa yemeğini ve smoothieyi daha lezzetli yapıyor. Bazen yarım, bazen de bütün bir avokadoyu tek başıma yediğim oluyor. Ayrıca kavrulmamış ve tuzsuz yemişleri yemeyi de seviyorum. Kajun fıstığına tek kelimeyle bayılıyorum. Onları tatlı niyetine ya da sağlıklı bir ara öğün olarak kayısı kurusuyla birlikte yiyorum.

5) Daha fazla protein yemeye başladım

Bazı zamanlar beslenmemim içinde yeteri kadar protein olmadan beslendim. Çok sıkı antrenman yapıyordum ama vücudum protein yoksunluğu çektiği için bir türlü kas yapamıyordu. Beslenmemin içine bolca yumurta beyazı, diye yoğurt ve protein tozu almaya başladığım anda kaslarımın gelişmekte olduğunu gözlerimle gördüm. Eğer benim gibi vejeteryan değilseniz, zengin birer protein kaynağı olarak yağsız et ve deniz balığı da tüketebilirsiniz.

6) Sabrettim

Hepimiz farklı vücut tiplerine sahibiz ve sahip olduğumuz genetik özelliklerden dolayı bazılarımız diğerlerine göre çok daha hızlı sonuç alabilir. Ama herkes forma girebilir! Bu iş birkaç günde olmuyor elbette. Sonuçları bir ay boyunca sağlıklı beslenip antrenman yaptığınızda görebiliyorsunuz. Eğer bacaklarınız şu anda büyükse, kilo aldığınıza yağlanacak ilk yeriniz bacaklarınız olacak ve bacaklarınız ancak vücudunuzun geri kalanı da şekle girdikten sonra incelecek. Bu yüzden sabırlı olun ve bu süreçte yaşamakta olduğunuz sağlıklı hayatın keyfini sürün.