Doğru Kilo Verme Planı Nasıl Yapılır?

Doğru Kilo Verme Planı Nasıl Yapılır? Kilo vermek bazen çok zor gelebilir ama gerçekten öyle değil. Tek yapmanız gereken şey: Evden yemek götürmek.

Doğru Kilo Verme Planı Nasıl Yapılır?

Bugünlerde hızlı yaşamak yalnızca şarkıcılara ve oyunculara özgü bir şey değil. Hepimizin günlük planları inanılmaz derecede yoğun, bir toplantıdan bir toplantıya koşarken bir taraftan da çocuklarımızı özel derslere yetiştirmeye çalışıyoruz. Hepimizin stres dolu işleri, yoğun sosyal hayatları var ve bu hayat tempomuz bizi ayaküstü yemek yemeye zorlayabiliyor. Elbette bu tempo sindirim sistemimizi olumsuz şekilde etkileyebiliyor. Hele ki dengesiz besleniyorsak.

İster çalışan bir anne, ister her gün masa başında çalışan bir bankacı olun, daha sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olabilmek için yapabileceğiniz basit bir şey var. İşin sırrı REÇEL KAVANOZUNDA. Kahvaltınızı çantanıza koyun. Böylede restoranlardaki o yağlı yiyeceklere mahkum olmayacaksınız ve ve arkadaşınızın size sunduğu kan şekerinizi yükselten çikolatayı reddedebilirsiniz.

Gününüzü önceden planlayın ve evden çıktıktan sonra kaç öğün yiyeceğinizi planlayın. Mesela ben kalkar kalkmaz kahvaltı edemem. Öncelikle iki fincan kahve içmeliyim. Saat sabah 10 civarı acıkırım ve eğer evde olmayacaksam yanıma kesinlikle yulafımı alırım çünkü kesinlikle simit ya da poğaça yemek istemem.

İşte bugün evden çıkarken çantamda götürdüklerimin bir listesi:

KAHVALTI: Badem sütüne yatırdığım yulafımın içine biraz ahududu ve taze kayısı koydum. Bu öğün beni öğlene kadar tok tutacak. Unutmayalım ki sabah kahvaltıda yağlı sütlü iki latte içmiştim. Kahve ile güne gerçekten çok iyi başlıyorum!

ÖĞLE YEMEĞİ: Bir gece önceden kinoa salatası hazırlamıştım. Roka, kurumuş domates, zeytin yağı, tuz, karabiber, taze sıkılmış limon ve zeytinyağından oluşan çok sade bir tarifim var. Sabahleyin böyle bir salata hazırlayacak enerjiniz olmayacağından bir gece önceden büyük bir porsiyon hazırlayın ve sabah yanınızda onu götürün.

ATIŞTIRMALIK 1: Üç salatalığın kabuğunu soydum. Biber, rezene, havuç ve çeri domatesler de paketleyip götürmek için oldukça iyi bir fikir olabilirdi.

ATIŞTIRMALIK 2: Kuru incir, Trabzon hurması ve kaju fıstıkları antrenmandan önce bana ihtiyacım olan enerjiyi sağlıyor. Ayrıca bolca kahve içiyorum ve bu atıştırmalığı antrenmandan iki saat önce tüketmiş oluyorum.

Beslenme çantamı hazırlamak tam olarak 4 dakika sürüyor. Tabii ki yanınıza istediğiniz her yerde yiyebilmek için çatal, kaşık ve peçete almayı da unutmayın. Eğer iş yerindeki arkadaşınız sürekli olarak müslinize musallat oluyorsa, onun için de bir porsiyon hazırlayın. Kim bilir, belki de onu o kadar fazla mutlu edersiniz ki, günün birinde o da işe reçel kavanozları içinde kendi öğünlerini getirmeye başlar.