Alışveriş listenizde her zaman olması gereken 8 yiyecek

Alışveriş listenizde her zaman olması gereken 8 yiyecek. Alışveriş listenizde her zaman olması gereken 8 yiyecek nelerdir? Sağlıklı yiyeceklerden almakta ve diyetinize riayet etmekte zorlanmayın.

Alışveriş listenizde her zaman olması gereken 8 yiyecek

Eğer sağlıklı yiyeceklerden satın almakta ve diyetinize riayet etmekte zorlanıyorsanız, alışverişe gittiğiniz her zaman bu 8 şeyin sepetinizde olduğundan emin olmalısınız. Öğünlerinizi bu malzemeleri kullanarak planladığınız zaman, zaten kendiliğinden protein bakımından zengin bir beslenme planına kavuşacaksınız. O yüzden elinizdeki dondurmayı bir kenara bırakın ve seksi bir vücuda kavuşmaya hazır olun!

TÜRK YOĞURDU (DİYET): Protein, kalsiyum, potasyum, magnezyum, probiyotikler ve B vitamini bakımından zengindir. Yoğurt bağışıklık sisteminizi de güçlendirir.

YUMURTA: En zengin protein kaynaklarından biridir. Yumurta metabolizmanızı ateşler ve kan şekerinizi düzenleyerek kas yapmanıza yardımcı olur.

YULAF: Harika bir karbonhidrat kaynağıdır, lif deposudur ve içinde bolca magnezyum ile B vitaminleri bulunur. Kolesterolünüzü düzenlediği gibi sindirime de yardımcı olur.

KİNOA: Kinoa diğer tahıllara oranla neredeyse iki kat daha fazla liflidir. Doku onarımı için gerekli protein, demir, magnezyum ve lisin bakımından zengindir.

MERCİMEK: Lif, protein,  mineral, demir ve vitaminler bakımından zengindir. Kalorileri çok düşüktür ve kolesterolün düşmesine yardımcı olur.

ÇİLEK (MEVSİMİNDE): Çileğin kalorisi düşüktür ve içinde bolca C Vitamini, potasyum, folik asit ve lif bulunur.

FINDIK: Sağlıklı yağlar bakımından zengindir. İçinde bolca lif, magnezyum, potasyum, kalsiyum, omega 3, protein ve çinko bulunur.

BİTKİSEL ÇAYLAR: İnsanı rahatlatan bu çayların kalorisi yoktur! Bolca sıvı tüketmek cilt ve kalp açısından önemlidir ve formunuzu korumanıza yardımcı olur.