Sağlıklı Çikolatalı Pralin Tarifi

Kaju fıstıklarını siz de benim kadar seviyorsanız yapmanız gereken tarifi uygulayarak sağlıklı çikolatalı Pralin tarifi ile lezzetin doruğunu tadın.

Sağlıklı Çikolatalı Pralin Tarifi
Sağlıklı çikolatalı Pralin

Prensiplerimi biliyorsunuz: Tatlılarımda tereyağı, şeker ve un kullanmıyorum. Erkek arkadaşım Kerem’e göre de bugüne kadar yapmış olduğum en iyi tatlı bu. Cuma akşamından bir tepsi pralin hazırladım ve Cumartesi sabahına ondan denemesini istedim. Kendisi Pazar günü geldiğinde bir tepsi daha yapmam için bana yalvarıyordu! Eğer misafir bekliyorsanız bundan iki porsiyon yapmanızı öneririm.

16 parça yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlar:

1 fincan yulaf

1 fincan fındık

1 fincan su

1 fincan hurma

3 yemek kaşığı bitter çikolata tozu

60 gram bitter çikolata

16 kaju fıstığı

Bu tarifi yapması gerçekten de aşırı kolay. Kajular ve bitter çikolata hariç bütün malzemeleri miksere koyun ve hamur kıvamına gelene kadar mikserden geçirin. Malzemelerin kek hamuru kıvamına gelmesi gerekiyor.

Karışımı bir pişirme kağıdının üzerine kare şeklinde olacak şekilde yayın. Daha sonra 3 saatliğine derin dondurucuda dondurun. Sakın buzlukta unutmayın! Buzluktan çıkardıktan sonra küçük kareler şeklinde kesin. Çikolatayı benmari usulü eritin. Pralinlerinizin üzerine bir fırça ile çikolata sürün ve her birinin üzerini birer tane kaju fıstığı ile süsleyin. Daha sonra pralinlerinizi dolaba (buzluğa değil) koyun ve soğumalarını bekleyin.

Afiyet olsun!