Boyunuzu uzatma Yöntemleri

Boyunuzu uzatma Yöntemleri Nelerdir? Kızlar her zaman boylarının uzun olmasını ister. Bu yüzden hepimiz yüksek topuklu ayakkabı giyiyoruz.

Boyunuzu uzatma Yöntemleri

Kızlar her zaman boylarının uzun olmasını ister. Bu yüzden hepimiz yüksek topuklu ayakkabı giyiyoruz. Esasında erkekler de topuklu ayakkabı giyen kızlardan uzun görünmek için uzun olmak istiyor!

Boyunuzun uzaması konusunda yapabileceğiniz bir kaç  şey var:

1. Dengeli  beslenme
2. Her gece düzenli bir şekilde uyku almak
3. Ergenlik ve gençlik çağlarında egzersiz yapmak
4. Boyunuzun büyük oranda genleriniz ile belirlendiğini kabullenmek
5. Yirmili yaşlarınızda artık büyümenizin duracağını bilmek

Bir yerden sarkarak yapacağınız egzersizlerin evrensel olarak insanın boyunun uzamasına yardımcı olduğu biliniyor. Bu egzersizler için herhangi bir parkta bulabileceğiniz bir demiri ya da evinizde kapı eşiğine monte edebileceğiniz bir barfiks demirini kullanabilirsiniz. Demire ellerinizle tutunarak kollarınızı, omurganızı ve bacaklarınızı esnetebilirsiniz ya da bu demire büktüğünüz dizleriniz ile sarılarak baş aşağı sallanabilirsiniz.  Her hafta toplamda 30 dakika demirden sarkacağınız bir plan yapabilirsiniz.

Esneme hareketleri de boyunuzun uzamasına yardımcı olabilir. Size önerim bu aşağıdaki esneme hareketlerini günde 6 kere yapmanız ve tekrarlar arasında 10 saniye dinlenerek kaslarınızı gevşetmeniz.

Yukarı uzanmak

Bir yoga matının üzerinde bacaklarınız dışa doğru uzanacak şekilde oturun. Şimdi beliniz dik olacak bir şekilde elinizle ayak parmaklarınıza dokunmaya çalışın. Eğer elleriniz ayaklarınıza yetişmiyorsa mümkün olan en uzak noktaya dokunmaya çalışın ve hareketi 10 saniye tutun. Daha sonra her iki kolunuzla birlikte tavana doğru uzanın ve esneyin. Bu pozisyonda da 20 saniye kalın.

Kalça Kaldırışı

Sırtüstü yere yatın ve kollarınızı iki yana açın. Dizlerinizi bükün ve pelvisinizi mümkün olduğunca yerden kaldırın ve bu pozisyonda 20 saniye bekleyin.

Kobra

Yoga matının üzerine yüzüstü bir şekilde yatın. Elleriniz gövdenizin her iki yanında yerde durmalı. Şimdi kollarınızdan güç alarak üst gövdenizi yerden kaldırın. Bacaklarınız ve ayak parmaklarınız düz olmalı. Bu pozisyonda 20 saniye bekleyin.

Masa Esnetmesi

Yere oturun ve bacaklarınızı önünüze doğru uzatın. Ellerinizi poponuzun arkasındaki zemine yerleştirin. Şimdi kalçalarınızı yerden kaldırın ve vücudunuz ile düz bir paralel çizgi oluşturun. Kafanız yukarı baksın. 20 saniye boyunca bu pozisyonda bekleyin.

Baldır esnetmesi

Ellerinizi karşınızdaki bir duvara yerleştirin. Sağ bacağınızı duvara doğru yaklaştırın ve sol bacağınızı diziniz düz olacak şekilde geriye doğru alın. Şimdi her iki dizinizi de bükün ve baldırınızla birlikte aşil tendonunuzu esnetin. Bu pozisyonda 20 saniye bekleyin.