Squatgirl ne kadar yemek yiyor?

Squatgirl ne kadar yemek yiyor? Takipçilerim çok spor yaptığımı ve çok az yemek yediğimi düşünüyor, ama hiç de öyle değil.

Squatgirl ne kadar yemek yiyor?

İnsanlar genellikle ne kadar yemek yediğimi gördüklerinde şoka giriyor. Küçük porsiyonlar yediğimi ve bütün gün antrenman yaptığımı düşünüyorlar. Ancak durum böyle değil, devasa porsiyonlar tüketiyorum çünkü ne de olsa yemek yemek dünyanın en güzel şeylerinden birisi, öyle değil mi?

Ancak: Bütün yemekler aynı değildir. Bazen dışarıda yemek yediğimde bir omlet söylüyorum, önüme omlet diye koydukları şeyin içinde sadece iki yumurta ve krema oluyor. Üstüne üstlük bir de inanılmaz fazla yağ koymuş oluyorlar. Böyle bir şey yediğimde saatler boyunca mideme ağrılar giriyor ve daha sonra hiçbir şey yiyemiyorum. Diğer taraftan 4 yumurtayla hazırlanmış, yeşilliklerle zenginleştirilmiş bir omlete bayılıyorum. Böyle bir kahvaltıyı spor salonunda sınırlarımı zorlamak istediğim bir günde yemeyi tercih ediyorum.

İşin sırrı ne yediğinizde. Eğer doğru gıdaları tercih ederseniz dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Zaten büyük miktarlarda yemek yemeniz gerekiyor çünkü yemek yemek sizi yalnızca mutlu etmekle kalmıyor, aynı zamanda antrenman için gerekli enerjiyi de almanızı sağlıyor.

Sıradan bir günde tercih ettiğim yemekler ve porsiyonlarım aşağı yukarı şuna benziyor:

Kahvaltı için çilekli Chia pudingim veya yeni kitabımdan granolayla smoothie çanağı olabilir.

Öğle yemeği için enginarlı kinoa salatası veya avokadolu sebzeli omlet hazırlamış olabilirim.

Saat 3 civarı antrenmanıma gitmeden önce ev yapımı bir bar veya başka hafif bir atıştırmalık yiyorum. Bazen Alman tipi ıslak ve mayalı bir dilim  tam tahıllı ekmeğin üzerine ezilmiş muz ve fıstık ezmesi sürüyorum. Tadı çok güzel, tıpkı pasta gibi!

Spor sonrası mesela falafel yiyebilirim veya önceki günden ne kaldıysa onu yiyorum.

Akşam yemeği için şu anda favorim karabuğdaylı salata. Onu taze incir, üzüm, mısır, badem, keçi peynir ve bol bol mazdonoz ve naneyle hazırlıyorum. Yemekten sonra mutlaka bir tatlı yiyorum ama genelde hep kendim yaptığım, yani sağlıklı bir şey oluyor. 

Genellikle bu vermiş olduğum örneklerden çok daha fazla yemek yiyorum. Burada size gıdalarınızı dikkatli seçerseniz ve şekerden kaçınırsanız ne kadar yemek yiyebileceğinize dair bir örnek vermek istedim. Örneğin Chia pudingine şeker koymazsanız, bu pudingden koca bir kase yiyebilirsiniz. Dışarıdan yemek alabileceğiniz bir sürü yere baktığımda paketlenmiş “sağlıklı” yiyecekler görüyorum. İçlerine baktığınızda 3-4 yemek kaşığı tahıl olduğunu görüyorsunuz ama etiketi okuduğunuzda görüyorsunuz ki içlerinde çok fazla derecede ek şeker var. Böyle bir yemeği yediğiniz zaman kısa bir süre sonra çok daha fazla acıkıyorsunuz ve vücudunuza gereksiz miktarda kalori almış oluyorsunuz. Tıpkı yazımın başında verdiğim omlet örneğindeki gibi; küçük bir porsiyonun içinde çok fazla yağ ve kalori olabilir ya da büyük bir porsiyonun içinde bol miktarda protein ve diğer besinler olabilir.