1 Ayda 1 Beden küçülün!

1 ayda 1 beden küçülün! Fit olmak gerçekten çok kolay bana inanın. Squatgirl ile Bootcamp programına katılarak istediğiniz beden ölçülerine sahip olmak hayal değil.

1 Ayda 1 Beden küçülün!
1 beden küçülmek

Benimle birlikte Squatgirl Bootcamp programını bitiren beş kız da size aynı şeyi söyleyecekler: BU İŞ ÇOK KOLAY!

Bootcamp programına başlamadan önce arkadaşlarımla kahve içmek için buluştum ve onlardan bu gelecek bir aydaki beklentilerini ve geçmişteki tecrübelerini öğrendim. Beş katılımcı da hayatlarında daha önceden spor yapmıştı ama şu anda aktif olarak sporla uğraşmıyordu. Zaten zayıf olan ve sadece biraz kas yapmak isteyen Gülçin hariç bütün katılımcılar kilo vermek ve güçlenmek istiyordu. Bugüne kadar çeşitli diyetler uygulamışlardı ama hamilelikleri sırasında aldıkları kiloları bir türlü verememişlerdi.

Kızlara öğrettiğim ilk şey, yeni bir yaşamın sırrının sağlıklı bir beslenmeden geçtiğiydi. Başarınızın %60’ini yedikleriniz belirler: Eve gittiğinizde yanlış şeyleri yiyecekseniz spor salonunda bir saat boyunca ter dökmenin pek bir manası yok. Onlarla Migros’un önünde buluştuk ve birlikte alışveriş yaptık. İşte aldığımız şeylerin listesi: Sağlıklı yiyecek listem.

Bir sonraki adımda arkadaşlarıma ne kadar yemeleri gerektiği konusunda bilgi verdim. Yeteri kadar yemek yemeleri gerekiyordu çünkü insanı şişmanlatan şey esasında yemek yememektir! Eğer kendinizi aç bırakırsanız, vücudunuz daha az kalori yakacak şekilde metabolizma hızınızı düşürür. Ayrıca aç kaldığımız süre içerisinde kas kütlesinden kaybederiz ve uzun bir açlık sürecinin ardından ağzınıza koyduğumuz ilk gıdalar yağ olarak depolanır. Yani doğru gıdalardan bol miktarda yemenizde sakınca yok. Piril’in evinde buluştuk ve kahvaltı ile Sağlıklı başlangıç  atıştırmalıklar Antrenman öncesi ve sonrası hazırladık. Diyet süt ve ezilmiş muz ile hazırladığım lapaya hepsi bayıldı. Üzerine tarçın ve ceviz eklediğim lapanın tadı aynı tatlı gibi! Bu atölye çalışmamızın sonunda kızların hepsi günlük ne yiyeceklerini planlamaya karar verdiler. Yani hepsi çantalarını ev yapımı yiyeceklerle dolduracak ve bunları işe götürecekti. Başlangıçta bu fikir onlara biraz zor geldi ama buna alıştılar. Bir önceki gün biraz daha fazla yemek pişirip bu fazladan yemekleri ofise götürme fikri akıllarına yattı.

Antrenmandan önce yaptığımız üçüncü atölye çalışmasının konusu öğle ve akşam yemekleriydi. Evime geldiler ve benim genellikle yediğim yemeklerin tadına baktılar. Hepsi salatalarıma bayıldı. Kızım salatalarımı kahvaltıda yemek istiyor ve hayatında salata yememiş olan yardımcımız benden bile fazla salata yer oldu! Çünkü benim salatalarım yemişler, tohumlar, tahıllar, avokado ve taze meyvelerle zenginleştirilmiş salatalar. En sevdiğim salatamı denemelisiniz: Mercimek salatası.

Kızlar sağlıklı yemek konusunu iyice öğrendiklerinde grup derslerimize başladık. Her sabah onlarla V3 Fitness adresinde buluştuk ve sabah 8:00-8:45 arasında spor yaptık. Onlardan sabah yerine akşam gelmelerini istedim çünkü akşamleyin trafiğe takılmak ya da uzayan bir toplantı yüzünden geç kalmak çok daha kolay. Pazartesi-Cuma arası birlikte antrenman yaptık ve onlar hafta sonu bootcamp programlarını evlerinde yaptılar. Bunun yanında her gün kendi başlarına 50 dakika kardiyo antrenmanı yapmaları gerekiyordu. Her dersin ardından kısa bir İTİRAF SEANSI yapıyorduk. Bu seansta kızlar bir önceki günlerini anlatıyorlardı. Bu seanslarımız oldukça keyifli geçiyordu ve bu sayede kızlarla harika bir takım ruhu yakaladık. Whatsapp grubumuz üzerinden yedikleri yemekleri, kişisel gelişimlerinin fotoğraflarını ve ilham verici sözleri paylaşarak birbirlerini motive ediyorlardı.

Derslerimiz gerçekten çok eğlenceliydi. Dans ediyorduk, zıplıyorduk ve elbette squat yapıyorduk. Onlara bütün vücutlarını çalıştıracakları bir program hazırladım ve bir hafta içerisinde ne kadar güçlendiklerine ben bile inanmakta güçlük çektim. 3.5 hafta sonunda (Bayrama denk geldiği için tam bir ayı dolduramadık) toplandık ve herkes sonuçlarını paylaştı. Hepsi kilo vermişti. Ancak en önemli olan şey ölçüleriydi. Gülçin hariç BÜTÜN KIZLAR EN AZ BİR BEDEN KÜÇÜLMÜŞLERDİ.

Tekrar söylüyorum bu iş çok kolay. Ben bir sihirbaz değilim. Onlara herhangi bir ürün satmadım ya da diyet yazmadım. Ben yalnızca sporun eğlenceli ve yemeklerin lezzetli olması gerektiğini savunan bir antrenörüm. Buna inanmayı tercih edip sporu günlük hayatınızın bir parçası haline getirdiğiniz zaman siz de şöyle diyeceksiniz: “Evet, kız haklıymış!” Size Hayalindeki Sen şiddetle tavsiye ederim, 1 aylık programımızı kitap olarak yazdım.