Ne zaman sonuçları görmeye başlarım?

Ne zaman sonuçları görmeye başlarım? Sorusunun cevabı hiçbir zaman sizi tatmin etmeyecektir. Doğru beslenen ve sıkı antrenman yapan herkes sonuçlarını görür.

Ne zaman sonuçları görmeye başlarım?

Doğru beslenen ve sıkı antrenman yapan herkes sonuçlarını görür. Bazıları daha erken, bazıları daha geç bu sonuçları elde eder. Burada en önemli olan faktörlerden bir tanesi genlerinizdir. Mesela ben bu konuda çok şanslıyım. Sanırım 70 yaşında bile baklavaları olan büyük babamın genlerini almışım!

Eğer gençliğinizde spor yaptıysanız, kas hafızası denilen ilginç bir fenomenden ötürü avantajlı durumdasınız demektir. Beyniniz, vücudunuza hangi hareketlerin nasıl yapıldığını öğretmiştir ve vücudunuz kas dokusu yapmak ve yıkmak konularında kendisini geliştirmiştir. Bu fizyolojik avantaj sayesinde, hayatında ilk defa egzersiz yapmaya başlayan birisine oranla çok daha kolay bir şekilde sonuç alırsınız.

Bunun dışında herkes için değişmez olan birkaç faktör daha var. Mesela sağlıklı bir beslenme alışkanlığı. Bütün gün ter dökmenize rağmen eve gittiğinizde yanlış yiyecekleri tüketiyorsanız, o çok istediğiniz sonuçları görmeniz pek de mümkün olmaz. Bu yüzden çabuk sonuç almak istiyorsanız sağlıklı bir beslenme alışkanlığı sizin bir numaralı önceliğiniz olmak zorunda.

İkinci önemli faktör ise kardiyo: Define ve yağsız bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bunu kardiyosuz yapamazsınız. Hareket etmek zorundasınız! Kilo vermek isteyenlerin günde 50 dakika tempolu yürüyüş yapmalarını tavsiye ediyorum.

Bütün bu anlattıklarıma rağmen bu yazıdan memnun kalmadığınızı tahmin  edebiliyorum. Çünkü bir zaman aralığı bekliyorsunuz. Pekala… 1) haftada  3-5 gün, 20-60 dakika egzersiz yaparsanız 2) Burada anlattığım gibi Sağlıklı Yıyecek Listem sağlık bir şekilde beslenirseniz bir ay içinde sonuçları görmeye başlarsınız. ikinci ayda arkadaşlarınız sizdeki değişimi fark eder ve üçüncü ayda herkes size ne kadar muhteşem göründüğünüzü söyler.

Yaza hala üç ay var!