Biri beni durdursun!

'Artık başlayamam' bana kaç kişi söylüyor. Olur mu canım? Sen her yaşta spora başlayabilirsin.

Biri beni durdursun!
Biri beni durdursun!

Geçtiğimiz gün, takipçilerimden bir tanesi kickbox fotoğrafımın altına bana çok özlendiğini söyleyen bir yorum yazmış. Ona beni kıskanmamasını ve hemen gidip kickbox dersleri almaya başlamasını söyledim. Bana bunun için çok yaşlı olduğunu söyleyen bir cevap yazdı. Bu arada kendisi benden oldukça genç görünüyor ya da oldukça eski bir profil fotoğrafı kullanıyor. Ne olursa olsun, ne demek ben çok yaşlıyım?!

SPORA BAŞLAMAK İÇİN ASLA ÇOK YAŞLI SAYILMAZSINIZ! 

İlk kickbox dersi almaya başladığımda 37 yaşındaydım ve bu işin sadece gençler için olduğunu düşünmek aklımın ucundan bile geçmemişti! Yetişkin ve iki çocuk annesi bir kadın olabilirim ama bu hayatımda eğlence ve heyecan olmayacağı anlamına gelmiyor.

Her şeye daha yeni başladım. Biri beni durdursun!

Birkaç hafta önce Zoe’nin hocasından bana yüzme dersleri vermesini istedim. Çünkü plaj kulübüne gittiğiniz zaman, iskeleden bir Afrika fili edasıyla suya atlamak hiç de hoş olmuyor. Su yutmamak için gizlice burnunuzu falan tutuyorsunuz ve seksi imajınız bir anda yerin dibine geçiveriyor.

Her Salı sabahı saat 7:15’de havuza gidiyorum ve hocamın bana sürekli olarak “rahatla” deyişini dinliyorum. Suyun altında panikleyen bir insan için rahatlamak hiç de kolay değil! Ancak iki dersin ardından kurbağalama yüzmeye başladım ve kendimi son derece rahat ve mutlu hissettim. Serbest yüzme benim için çok daha zordu ve çabuk yorulmaya başladım. Çünkü doğru nefes alma tekniğini bir türlü oturtamadım ve bu tekniği doğru bir şekilde uygulayabilmek için rahatlamak gerekiyor. Serbest yüzme tekniğini bu yaza kadar kesinlikle öğreneceğime eminim.

Yeni şeyler keşfederken harika vakit geçiriyorum. Çocuklarım benim hâlâ “havalı” bir kadın olduğumu düşündüğü sürece de beni kimse durduramaz. Yeni bir uğraş edindiğim zaman size tekrar haber vereceğim.