İş Kadınları İçin Ofiste Spor!

İş Kadınları İçin Ofiste Spor! Tüm gün çalışıyorsanız ve geç saatte ofisten çıkıyorsanız oradayken sporunuzu halletmelisiniz.

İş Kadınları İçin Ofiste Spor!
İş kadınlar için Ofis Sporu

Vakitlerimizin büyük bir çoğunluğunu ofiste çalışarak geçiriyoruz. İnsanlar spor salonuna gidememelerinin nedenini buna bağlıyorlar: Çok yorgunum, trafik çok yoğun ve aileme yetişmem gerekiyor. Bütün bu engellere rağmen forma girmenin bir yolu var. Bundan sonra sporunuzu ofiste yapacaksınız!

Bu hareketlerin pek çoğunu çalışma arkadaşlarınız farkına varmadan yapabilirsiniz. Bilgisayar karşısında oturduğunuzda karın kaslarınızı sıkabilirsiniz ya da telefonla konuşurken sandalyenizle sağa-sola belinizi kıvırabilirsiniz. Elbette ofiste yalnızca karın kaslarınızı çalıştırmayacaksınız. Ofisin kapısından bile çıkmadan bütün vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bir sandalye ve duvar. Yaratıcılığınızı kullanarak su şişelerini, klasörleri ve çöp sepetini bile spor malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

İşinizi garantiye almak için çekmecelerinizde istiflediğiniz krakerleri ve çikolataları derhal atmanızı öneririm. Diyet yapma kavramına karşı olmama rağmen her şey basit bir matematik hesabına dayanıyor: Eğer kilo vermek istiyorsanız, tükettiğiniz kalori miktarından daha fazla kalori harcamalısınız.

Bu hareketleri mümkün olduğunca sık yapmaya çalışın. Kim bilir, belki iş arkadaşlarınızdan birisi yanınıza gelip bu hareketleri ona da göstermenizi ister.

Ofis sandalyesinde dönüş: Masanızı iki parmağınızla tutun ve sağa-sola doğru sandalyenizi döndürün. Her bir taraf için 3 set 15 tekrar.

Çöp kovası ile Leg Raises: 3 set, 12 tekrar

Karın kaslarını sıkma: 10 Saniye boyunca sıkın ve 3 kere tekrar edin

Duvara yaslanarak oturma: 20 ila 60 saniyeliğine hareketi yapın ve 3 kere tekrar edin

Ayakta Leg-Curl: 3 set 12 tekrar. 12 kere sağa ve 12 kere sola olacak şekilde

Calf-Raises: 3 set 12 tekrar. 12 kere sağa ve 12 kere sola olacak şekilde

Masa başı Squat: Sandalyeniz olmadan masanın başına oturun. 10-30 saniyeliğine hareketi yapın ve 3 kere tekrar edin.

Bir top veya klasör ile addüktörlerinizi çalıştırın: Klasör ya da topu dizlerinizin arasında 30 saniyeliğine sıkıştırın ve hareketi 3 kere tekrar edin.

Su şişeleri ile Biceps-Curls: 3 set 12 tekrar

Masa ile Şınav: 3 set 12 tekrar

Sandalye ile Dips: 3 set 12 tekrar

Su şişeleri ile Omuz Silkme: 3 set 12 tekrar

Kürek kemiği sıkma: 3 set 12 tekrar