Mükemmel Popo için 4 Egzersiz

Mükemmel Popo için 4 Egzersiz. Evde antrenman yapmak size zaman kazandırıyor ve sevdiğiniz bir yerde daha rahat olduğunuz için motivasyonunuz da yüksek olacak. Hadi başlıyoruz!

Mükemmel Popo için 4 Egzersiz

Elbette benim popom mükemmel demedim hahaha. Ancak sıkı ve yuvarlak bir popo istiyorsanız bu egzersizlerin mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Dört klasik egzersizi aldım ve bu hareketleri daha zorlu yapacak küçük birer değişiklik yaptım.

Pliometrik Lunge (Uzun Adım)

En zoruyla başlayalım. Pliometrik Lunge yapabiliyorsanız, egzersizlerin geriye kalanları size çocuk oyuncağı gelecek. Her iki ayağınız yan yana olacak şekilde yere sağlam bir şekilde basın. Daha sonra sol ayağınızla ileriye doğru uzun bir adım atın. Adım attığınız dizinizi 90 derece olacak şekilde bükün, sırtınız hafif bir şekilde öne doğru eğik olmalı, çeneniz yukarıda ve bakışlarınız ileride olmalı. Bu pozisyondayken nefesini verin ve kollarınızı başınızın üzerine doğru kaldırarak sıçrayın. Havadayken bacak değiştirin ve yumuşak bir şekilde yere inin. Bu sıçrayışın ardından sağ ayağınız önde olmalı.

Sumo Squat

Squat yapmayı ne kadar çok sevdiğimi biliyorsunuz. Elbette yalnızca bu hareketin klasik halini yapmıyorum. Sumo squat iç kalça çalıştırmak için muhteşem bir egzersizdir. Ayaklarınızı omuz genişliğinden daha fazla olacak şekilde açın. Ayak parmaklarınız ileriye bakacak şekilde durun. Şimdi kalçalarınızı yere indirerek çömelin. Dizlerinizin ayaklarınızla aynı hizada olması ve içe ya da dışa doğru kaymaması gerekiyor. Kalçalarınız yere paralel hale geldiğinde bu pozisyonda bir süre bekleyin ve daha sonra topuklarınızdan güç alarak kalkıp başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Tablo Top Leg Extensions (Masa Üzerinde Bacak Uzatma)

Bir yoga matının üzerine oturun ve ellerinizi poponuzun altına yerleştirin. Daha sonra kalçalarınız yere paralel pozisyona gelene kadar yerden kaldırın. Kafanız tavana bakmalı ve  omurganız  kalçalarınız ile düz bir çizgi de olmalı. Dizleriniz 90 derecelik bir açıyla bükülü bir şekildeyken, sağ bacağınızı kaldırın ve kaval kemiğiniz de yere paralel hale gelecek şekilde bacağınızı uzatın. Yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün ve aynı hareketi sol bacağınız için de tekrarlayın.

One Legged Downward Dog (Tek Bacaklı Aşağı Bakan Köpek)

Kollarınız ve bacaklarınız düz olacak şekilde vücudunuzu bir adım öne yaklaştırın. Daha sonra sağ bacağınızı yukarı kaldırın. Bu pozisyonda topuğunuz yerden kalkabilir. Topuğunuzu kaldırmadan bu hareketi yapabiliyorsanız bu çok iyi, ancak Yoga yapmadığımız için hareketi bu şekilde yapmanızda hiçbir sakınca yok. Burada önemli olan şey bacağınızı kaldırdığınız zaman nefes vermeniz ve başınızın sol ayağınızın tarafına bakıyor olması. Bu şekilde vücudunuz düz bir çizgi şeklinde olacak. Hareketi yaptıktan sonra yavaşça bacağınızı indirin ve diğer bacağınızla tekrar edin.