Kişisel Antrenör tutmak harcanan paraya değer mi?

Kişisel Antrenör tutmak harcanan paraya değer mi? Kişisel bir antrenör ile çalışıp bu işe para ayırmak için pek çok iyi sebep var.

Kişisel Antrenör tutmak harcanan paraya değer mi?

Takipçilerim bana bu soruyu antrenman yapmaya başladığımdan beri sıklıkla soruyorlar.  İlk defa bir spor salonuna gittiğimde 20 yaşındaydım. Haftada üç kere 1-2 saatlik antrenmanlar yapıyordum. Kampüsümüzde olan bütün makinalardan faydalanıyordum. Son derece fittim. 54 kiloydum ve diğer bütün kızlar gibi benim de selülitlerim vardı.

Takipçilerimin esas bilmek istedikleri şu andaki vücuduma nasıl kavuştuğum. Kendimi kişisel antrenör tutarak şımartmaya karar verdiğimde, oğlum Noah’yı yeni doğurmuştum ve 34 yaşındaydım. Kendi başıma spor salonunda gayet güzel spor yapmama rağmen arkadaşlarımdan bunun gerçekten yararlı olduğunu duydum ve bir ders almak istedim.

Çok şanslıydım çünkü antrenörüm Levin, bana hitap eden harika bir antrenördü ve önümüzdeki iki sene boyunca birlikte çalışacaktık.

Haftada iki ila üç ders almaya başladım. (Her bir ders sadece 45 dakika sürüyordu) Sadece iki ayın ardından beş kilo yağ vermiştim ve birkaç kilo kas almıştım! İnanabiliyor musunuz? SADECE BİR AYDA 14 YIL KENDİ BAŞIMA ANTRENMAN YAPTIĞIMDAN DAHA İYİ SONUÇLAR ALDIM!!!

Kişisel bir antrenör ile çalışıp bu işe para ayırmak için pek çok iyi sebep var. İşte bunlardan en önemli olanları:

Fiziksel ve zihinsel sağlığınıza yatırım yapmış olursunuz. Gün sonunda daha mutlu ve üretken bir hale gelirsiniz.

Anında sonuç alırsınız! Sadece bir ayın ardından vücudunuzdaki değişimi görmeye başlarsınız. İki ayın ardından partneriniz size övgülerde bulunmaya başlar ve üç ayın ardından arkadaşlarınız da sizdeki değişimi görmeye başlar.

Kişisel bir antrenör gelişiminizi takip eder ve programınızda gerekli ince değişiklikleri yapar. Platolara takıldığınız zaman bunu aşmanızda yardımcı olur.

Kişisel bir antrenör, sizi evde oturup televizyon izlemenin yerine spor salonuna gitmeye teşvik eder ve yapamayacağınızı düşündüğünüz o son kritik tekrarı yapmanızı sağlar.

Kişisel bir antrenör ile çalışmak, en yakın arkadaşınızla iyi vakit geçirmeye benzer ve son derece eğlencelidir. Bunun yanında bütün sorularınıza cevap verir ve ihtiyacınız olan desteği size sağlar.

Pek çok yeni egzersiz öğrenirsiniz ve bunları doğru yapmaya başlarsınız. Antrenörünüz sürekli olarak size yeni hareketler verir ve sıkılmanızı önler.

Vücudunuzu şekle sokmak için vücut yağınızı düşürüp kas yapmanızı sağlayan güvenli ve etkili stratejiler belirler.

Doğum sonrası antrenman, şeker hastalığı ve sırt/bel problemleri gibi sağlık problemlerinize odaklı antrenman yapar. Doktorunuz veya fizyoterapistiniz ile birlikte hareket ederek size güvenli, sağlıklı ve etkili bir program çıkartarak hedeflerinize ulaşmanızı sağlar.

Kişisel bir antrenör, kişisel gelişiminiz konusunda size yeni kapılar açar. Daha önceden sahip olduğunuzu bilmediğiniz saklı potansiyellerinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

Kişisel bir antrenör ile çalışmak gerçekten hayatımı değiştirdi. Etkili bir şekilde antrenman yapmayı ve kaslarımı geliştirebilmem için daha fazla protein tüketmem gerektiğini öğrendim. Kesinlikle en beğendiğiniz antrenörden bir deneme dersi alın.