Sıfır çaba ile forma girin!

Sıfır çaba ile forma girin! Günlük hayatınızda küçük kararlar alarak fit olma konusunda büyük bir değişim görebilirsiniz.

Sıfır çaba ile forma girin!
Sıfır çaba ile forma girin!

Herkes spor yapmak için çıldırmıyor biliyorum. Ben spor ayakkabılarımın bağcıklarını bağlarken bile heyecanlanırken, arkadaşlarımın bazıları kendileri bekleyen koşu bandını ya da ağırlıkları düşündükleri zaman bile oflayıp poflamaya başlıyor. Ancak herkes forma girmek istiyor, öyle değil mi? Ben de bu yüzden düşündüm taşındım ve arkadaşlarımdan bazıları gibi spor sevmeyen insanların çaba göstermeden forma girebilecekleri basit birkaç numara buldum. Elbette Amerika’yı yeniden keşfetmiyorum. Ancak farkına bile varmadan egzersiz yapmanın pek çok yöntemi var. Bunları her gün uygularsanız değişimi siz de fark edeceksiniz. Hadi başlayalım!

  1. Ofise ya da herhangi bir yere yürüyerek gideceğiniz zaman hızlı adımlarla yürüyün. Normal temponuzdan hızlı yürüyün yeter.
  2. Arkadaşlarınızla barda buluşmak yerine onları frizbi, futbol ya da basketbol oynamaya davet edin.
  3. Birisini beklerken geçen zamanda karın kaslarınızı sıkıp bırakın.
  4. Asansöre binmek yerine merdivenleri tercih edin. Merdiven çıktığınız her 3 dakika için 25 kalori yakarsınız.
  5. Köpeğinizi gezdirirken normalde yürüdüğünüzden 15 dakika daha fazla yürüyün. Eğer bir köpeğiniz yoksa komşunuzun köpeğini ödünç alıp onu gezdirin. İnanın bana size minnettar olacak.
  6. Alışverişe gittiğinizde alışveriş arabası yerine iki tane sepetle alışveriş yapın.
  7. Arabanızı kendiniz yıkayın ya da evinizi kendiniz temizleyin. Temizlik yapmak bütün vücudu çalıştırır!
  8. Gece kulübüne gidin ve dans edin! Güzel sonuçlar almak istiyorsanız alkollü içeceklerden uzak durun.