Parti kızı diyet yaparsa: İçkideki Kaloriler

Parti kızı diyet yaparsa: İçkideki Kaloriler. Sağlıklı bir yaşam tarzına başladın ama geceleri arkadaşlarınla çıkınca su sipariş etmen sana doğru gelmiyor. Hangi içkide kaç kalori var?

Parti kızı diyet yaparsa: İçkideki Kaloriler

Bir adamla gece dışarı çıktınız ve gittiğiniz yerde size ne içmek istediğinizi sordu. Aklınızdan “Lanet olsun, bütün bu içkiler diyetimi mahvedecek” diye geçirmek yerine: “Votka kulağa güzel geliyor” diyeceksiniz. Şaşkınlık içerisinde size dönüp “Votka Redbul??” diye sorduğunda ise “Buzlu lütfen” diye cevap vereceksiniz. Sizi temin ederim gecenin geri kalanında bütün ilgisi sizin üstünüzde olacaktır ve geceyi mümkün olan en az kaloriyle atlatacaksınız. Tabi bunun yerine cin, rom, viski yada tekila da söyleyebilirsiniz. Bu içkilerin her kadehinde ortalama olarak 98 kalori vardır.

Kadehi 84 kalori olan şampanya çok daha iyi bir seçim olabilir ama şampanya söylerseniz “sosyete” damgası yiyebilirsiniz. Karşınızdaki adamın sizi böyle görmesini istiyorsanız sorun yok elbet. Eğer sizi bir İtalyan restoranına götürürse paniğe kapılmanıza gerek yok çünkü kırmızı şarabın kadehinde 96 kalori vardır. Böyle bir yere giderseniz votka söylememeniz gerektiğini hatırlatmama gerek yok!

Pek çok adam bir bira söylemenizden mutlu olabilir (light bira istemenize gerek yok, light seçeneği sadece kola için geçerli). Eğer onunla bir birahanede tuttuğu takımın maçını izlerseniz kendi arkadaşları ile buluştuğu vakit günün konusu siz olursunuz. Ancak unutmayın, böyle yaparsanız ilişkiniz boyunca onunla bira içip futbol izlemelisiniz çünkü ilişkinin ilerleyen evrelerinde yada onunla evlendikten sonra bu davranışınızdan vazgeçerseniz, onu kafeslemek için böyle davrandığınızı düşünebilir.

Pina Colada içen kızları bir türlü anlamıyorum. İçtikleri içkide ne kadar kalori olduğunun farkındalar mı acaba? Ben söyleyeyim: tam olarak 460 kalori! Cheesecake Factory’den alacağınız koca bir dilim orijina cheesecake’in içinde 710 kalori var ve en azından onu yediğinize değiyor.

Bir tavsiyede daha bulunayım: Bir partiye giderseniz sakın insanlara şu aralar spora gönül verdiğinizi ve diyetinizi alkol ile bozmak istemediğinizi söylemeyin. Sizden nefret ederler! Bu yüzden elinize gezinmek için bir kadeh alın ve daha sonra o kadehi başka bir masaya bırakın. Eğer masanıza çeşitli renklerden oluşan şatlar gelirse gönül rahatlığıyla hayır diyebilirsiniz. Tabi saf tekila gelirse bir dikişte içmekten çekinmeyin.

Eğer kız arkadaşlarınızla dışarı çıkarsanız, içki içmek yerine grubun spor delisi olarak oyunbozanlık yapabilir ve içki içmeyebilirsiniz. Alkol vücuttaki yağ depolamasını tetikleyici etkisi yüzünden size çok kısa sürede kilo aldırabilir. Alkolün, dehidrasyon ve testosteron seviyesinde düşme gibi bir sürü kötü yan etkisi daha vardır. Eğer işin ucunda yakışıklı bir adam yoksa alkolden uzak durun.

Bakın elimdeki şampanya şişesi ile poz verirken ne kadarda mutluyum. Yemin ederim tek damlasını bile içmedim!